Online kranten verschuiven inkomstenstroom naar RSS

8 april 2005, 04:54

Met de snelle opkomst van RSS worden HTML krantenpagina’s steeds minder bekeken. En dat voel je als online uitgever natuurlijk in je portemonnee.

Met branded RSS readers boren deze uitgevers een nieuwe inkomstenbron aan: het verdienen aan advertenties die je kunt plaatsen naast zowel jouw als andermans berichten.

Ferguson said the Times’ application, which is in beta testing, can match advertisements to all content in the news feed. “If someone is linking to a blog that discusses cell phones, the newsreader could deliver ads about the latest camera phone,” he said. Ads will appear between the links and can include pictures, according to Ferguson.

Carl Mangold
AI-specialist met de focus op veiligheid bij Carl Mangold

Carl Mangold is een expert op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), met de focus op het veilig en ethisch verantwoord inzetten van deze technologie. In de loop van zijn carrière heeft Carl de evolutie van AI in marketing van dichtbij meegemaakt. Waar AI aanvankelijk vooral werd ingezet om prospects te herkennen en segmenteren op basis van hun klik- en koopgedrag, heeft de technologie zich inmiddels ontwikkeld tot een krachtig middel dat (klant-)communicatie over de volledige breedte kan ondersteunen of zelfs vervangen. Stonden ethiek en privacy altijd centraal bij de toepassing van AI voor geautomatiseerde klantsegmentatie, met de opkomst van generatieve AI zijn veiligheid en betrouwbaarheid nog belángrijker thema's geworden. Carl zet zich in om bedrijven te begeleiden bij het verantwoord implementeren van AI-oplossingen die niet alleen efficiëntie en klanttevredenheid verhogen, maar ook voldoen aan de hoogste ethische en veiligheidsstandaarden. Met zijn diepgaande kennis van AI en zijn toewijding aan veilige praktijken, helpt Carl organisaties de balans te vinden tussen innovatie en verantwoordelijkheid. Zijn werk draagt bij aan het creëren van betrouwbare AI-systemen die zowel de bedrijfsdoelen als de belangen van klanten dienen.

Categorie
Tags

1 Reactie

    RichardOsinga

    Mooi plan – maar waarom zou de gebruiker kiezen voor een gebrande reader als je ook een niet gebrande zonder advertenties kunt krijgen?

    Of is het plan in de gebrande reader de hele content feed te geven, terwijl andere rss klanten alleen koppen kunnen snellen?


    8 april 2005 om 11:39

Marketingfacts. Elke dag vers. Mis niks!