Zo lang mogelijk met je moeder in het buitenland bellen en zo een vliegticket naar haar toe winnen bij KLM. Dat is de Moederdag-actie 'Call Your Mom' in het kort.
Credits
Geen idee, iemand?
De doelstelling
Veel zonen en dochters wonen in een ander land dan hun moeder – in Europa zelfs 22 procent. KLM wil met deze campagne families aanmoedigen vaker met elkaar te videobellen, via het platform Call your Mom.
De uitwerking
"Mensen van over de hele wereld samenbrengen, dát is waar alles om draait bij KLM. Alles wat we doen gaat erom onze klanten een onvergetelijke ervaring te geven die bijblijft. Deze Moederdag-actie doet precies dat, en brengt families dichterbij elkaar," aldus Natascha van Roode, Head of KLM Marketing Communication.
"Moederdag-actie brengt families bij elkaar"
De videogesprekken brengen niet alleen families samen, maar leiden tot het beste cadeau voor Moederdag: een vliegticket om je moeder te bezoeken. KLM geeft namelijk drie tickets weg aan degenen die het langst met hun moeder hebben gebeld. Hoe langer je met je moeder belt, hoe groter de kans dat je een ticket wint dat jullie weer samenbrengt. Op 12 mei 2018, de dag voor Moederdag, worden de drie winnaars bekend gemaakt.
Vanuit het platform van KLM kunnen mensen videobellen met hun moeder. Dit kan zowel vanaf een desktop als een mobiel apparaat. Maak een account aan, en nodig vervolgens je moeder uit voor een videogesprek. Het platform registreert vervolgens hoelang je met je moeder belt. Een systeem stelt vast dat er daadwerkelijk een gesprek gevoerd wordt.
Het oordeel
Ehm... De mensen die hun moeder juist heel veel hebben gesproken de afgelopen week, hebben toch eigenlijk het minst te bespreken als ze elkaar in het echt zien? Ik vind het wat vreemd om een prestatie te verbinden aan deze winactie. Gewoon een random gekozen deelnemer had toch ook gekund?
"Het lijkt wel een 'Geef ons al je data'-actie"
In plaats daarvan wil KLM dat je via hun platform gaat bellen met je moeder. Dus niet via Skype of je eigen telefoon. Oké, het is een kleine moeite om het platform te gebruiken als je een vliegticket wilt winnen, maar als KLM écht het contact tussen moeders en kinderen wil verbeteren, dan kunnen ze toch beter gewoon de communicatiemiddelen gebruiken die ze uit zichzelf al gebruiken? Het komt nu over als een 'Geef ons al je data'-actie, terwijl er wel expliciet vermeld wordt dat het systeem geen persoonlijke gegevens opslaat.
Natuurlijk is het een grappig idee en speelt KLM mooi in op emotie. Maar laat mensen elkaar lekker bellen op afstand, zoals ze dat zelf willen. Dat scheelt weer heel wat milieuvervuiling door vliegtuigen.