Podcastserie ‘The Next Tony’ #10 – Max Kranendijk en Martijn Canters, founders van Oma’s Soep
Hoe bouw je een commercieel merk dat structureel maatschappelijke impact maakt? In de tiende aflevering van The Next Tony spreken marketingstrateeg Rupert Parker Brady en voormalig Tony’s Chocolonely-manager Ester van Dusseldorp met Max Kranendijk en Martijn Canters, jeugdvrienden en oprichters van Oma’s Soep.
Wat begon als een sociaal initiatief tegen eenzaamheid onder ouderen, groeide in acht jaar uit tot een schaalbaar impactmerk. Naast kant-en-klare soepen verkoopt Oma’s Soep inmiddels ook maaltijden, salades, pannenkoeken en koeken. De helft van de winst wordt geïnvesteerd in sociale activiteiten voor ouderen. De kern daarvan vormen de wekelijkse Kookdagen, die plaatsvinden in veertien Nederlandse steden in samenwerking met negentig studentenverenigingen.
Met honderden vrijwilligers en een groeiend team – inmiddels vijftien medewerkers in Amsterdam – zet Oma’s Soep in op structurele verbinding tussen jong en oud. De ambitie is groot: het aantal ontmoetingen vergroten van 100.000 naar 1 miljoen. Inmiddels schrijft het bedrijf zwarte cijfers en wordt de blik gericht op internationale groei, met uitbreiding naar het Verenigd Koninkrijk – het walhalla van warme soepen.
The Next Tony laat zien hoe missiegedreven ondernemers commercieel succes koppelen aan maatschappelijke waarde, zonder “bullshit bingo”. De serie komt mede tot stand dankzij MarketingTribune en Marketingfacts. De aflevering met Max Kranendijk en Martijn Canters is nu te beluisteren.
De vorige aflevering kan je hier beluisteren
Plaats reactie
Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.