Marketingfacts Jaarboek 2026: Search & Conversie
Ivo Nijboer en Jamie Jankowsky over hun hoofdstuk in de 20e jaargang van het Marketingfacts Jaarboek.
Zoekmachinemarketing bestaat al meer dan twintig jaar. In die tijd is er veel veranderd in technologie, content en gebruikersgedrag, maar de kern is nog steeds hetzelfde: mensen zoeken omdat ze iets nodig hebben. Wat wél verandert, is waar en hoe die zoekvragen worden gesteld. In 2026 gebeurt dat allang niet meer alleen in Google.
In hun hoofdstuk van het MarketingFacts Jaarboek kijken Ivo Nijboer en Jamie Jankowsky nuchter naar de stand van Search & Conversie. Ivo werkt als SEO-specialist bij Onder.nl en houdt zich dagelijks bezig met vindbaarheid, technische SEO en de impact van AI op organische resultaten. Jamie is digital marketing consultant bij Tomorrowmen en helpt B2B- en B2C-organisaties met het opzetten en optimaliseren van Google Ads-campagnes, met een sterke focus op leadgeneratie en meetbaarheid.
Waarom blijft een goede SEO-fundering belangrijk, ook in een wereld vol AI-antwoorden?
Samen laten zij zien hoe SEO en SEA zich ontwikkelen in een zoeklandschap waarin AI steeds zichtbaarder wordt. AI Overviews in Google, chatbots zoals ChatGPT en Copilot en een groeiend aantal zero-click resultaten zorgen ervoor dat klikken niet meer vanzelfsprekend zijn. Dat betekent niet dat search minder belangrijk wordt, maar wel dat marketeers anders moeten kijken naar zichtbaarheid en resultaat.
Het hoofdstuk gaat in op zoekintentie, veranderend zoekgedrag en de rol van data en conversiemeting. Waarom blijft een goede SEO-fundering belangrijk, ook in een wereld vol AI-antwoorden? En wat betekent automatisering binnen SEA voor de rol van de specialist? En hoe zorg je ervoor dat verkeer uit search ook daadwerkelijk bijdraagt aan conversie, in plaats van alleen aan bereik?
Waar gaat search vandaag de dag echt over?
Zonder hype, maar met praktijkervaring, laten Ivo en Jamie zien waar search vandaag de dag écht over gaat. Niet alleen over posities of klikken, maar over het begrijpen van de gebruiker, het juiste moment in de funnel en het meetbaar maken van impact.
Wil je weten hoe search er in 2026 uitziet en wat je daar als marketeer concreet mee kunt? Bestel dan hier het Marketingfacts Jaarboek 2026, dan krijg je de andere hoofdstukken er gratis bij 😊.
Plaats reactie
Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.