e.day is zojuist van start gegaan met de eerste echte keynote spreker, Sep Kamvar van Google. Bij Google is hij verantwoordelijk voor de bouw van personalisatie producten. De personalized search en Google’s meest snel groeiende product: iGoogle.
“Putting the user in charge” is de het uitgangspunt van zijn keynote. Wat zijn nu de basiswaarden waaraan een personificatie systeem moet voldoen om de gebruiker zodanig te respecteren dat hij jou gaat vertrouwen?
- optioneel: de keuze om het te gebruiken moet geheel bij de gebruiker liggen
- pause: wanneer het wordt gebruikt moet er de mogelijkheid zijn om het tijdelijk te pauzeren
- remove: het moet mogelijk zijn om delen van persoonlijke historie weg te halen
- delete: het moet mogelijk zijn om al je historie volledig te verwijderen
- overdraagbaar: alle dat moet meegenomen kunnen worden naar een andere aanbieder
Totale focus op controle van de user over zijn gegevens. Er wordt nu verder ingegaan om het feit dat met iGoogle een distributieplatform is neergezet waarbij de gebruiker zelf kan bepalen wat hij wil zien / gebruiken, maar dat de “gadget developer” ook zelf kan toevoegen wat hij wil. De verdere stappen in personalisatie is een continue communicatie tussen gadget developers en Google medewerkers. Volgens hem zit voor de “normale” Google eindgebruiker hier de grote winst. Door het goed managen van deze communicatie wordt de dienstverlening steeds beter. Google stelt haar homepage open voor commerciële content van derden (waar ze zelf niet aan verdienen), mits de gebruiker het wil.
Er komt een mooi voorbeeld voorbij van personalisatie met iGoogle: voeg een nieuw tabblad toe. Geef het de naam “recommendations” en voeg toe. Op basis van verleden krijg je nu een gepersonaliseerde pagina met aanbevelingen vanuit andere Google diensten zoals groups, news en video. Ziet er goed uit en zeker het proberen waard.
Nog een mooie slotgedachte. Niet jij, maar je sociale netwerk gaat in de toekomst jouw personalisatie uitvoeren.