Een interessante vraag en een paar interessante scenario’s over de verdienmodellen van Twitter, gisteren op Sync: ‘Hoe gaat Twitter geld verdienen?’. De grens van 1 miljoen Twitteraars is allang gepasseerd, maar geld verdienen met Twitter, hoe gaan Biz Stone en zijn maatjes dat doen in de toekomst?
Tom Rovers schrijft: ‘Twitter worstelt met dezelfde problemen als andere websites. De loyaliteit naar de gebruikers lijkt momenteel belangrijker dan geld verdienen. […] Zolang het aantal twitteraars stijgt zal het belang van de site voor adverteerders ook toenemen.’ Hieronder vier scenario’s:
1 Een pro versie
Net zoals op Flickr: Twitter zou verschil kunnen maken tussen een gratis en een pro-gebruiker. Een standaardaccount wordt beperkt, nieuwe features worden toegevoegd voor de pro-gebruikers. Ook kan je volgens Rovers denken aan het weglaten van advertenties.
2 Advertenties
Rovers geeft alvast een aanzetje: ‘We would like to tell you to drink Coca-Cola in less than 140 characters, and we just did.’ Lijkt me strontvervelend om als update te zien, maar het kán natuurlijk wel. De site kan ook banners en tekstadvertenties gaan plaatsen, dit doet wel af aan het ‘opgeruimde en vriendelijke’ karakter van Twitter denkt Rovers. Ook nog: ‘Een irritante, maar wellicht winstgevende, optie is advertenties via e-mail en SMS naar de gebruikers te verzenden.’
3 SMS
Als een twitter-update 40 cent gaat kosten, kan Twitter wel opdoeken. Maar wat natuurlijk wel kan, is een deal sluiten met mobiele providers. Twitter genereert natuurlijk behoorlijk wat sms-verkeer. Misschien kunnen ze daar een percentage van opstrijken.
4 Verkopen
Tja, dat is niet echt een scenario als je uit zou zijn op de denken over de doorontwikkeling van het concept van Twitter. Maar goed, geld verdienen doe je door zaken te verkopen, dus behoort ook de verkoop van Twitter tot een van de scenario’s. Rovers concludeert droog: ‘Er worden nog steeds astronomische bedragen betaald voor internetbedrijven zonder een goed verdienmodel. Twitter zal hier, mede dankzij het grote aantal gebruikers, geen uitzondering op zijn.
Dit zijn vier scenario’s. Maar er zijn er nog wel meer te verzinnen. Waar blijft Joop van den Ende. Of Marcel Boekhoorn? Zijn er nog andere mogelijke scenario’s te verzinnen? Vast!