Conducteurs en machinisten zijn boos over de nieuwe tv-commercial die de Nederlandse Spoorwegen sinds vandaag uitzenden. In het spotje is te zien hoe mensen expres spoorbomen saboteren. Dit in het kader om reizen in de daluren aan te prijzen.
Volgens de ondernemingsraad van NS Reizigers zetten de beelden aan tot vandalisme. In een brief aan NS-topman Veenman schrijft de ondernemingsraad van NS dat de commercial “het in de praktijk uitproberen met alle mogelijke gevolgen” promoot. De ondernemingsraad meldt dat de NS onlangs juist veel met ernstige vandalisme hadden te maken.
In de nieuwe tv-spot van NS verstopt een ‘promotieteam’ zich bij een spoorwegovergang. Op het moment dat er een auto aankomt, houden ze twee elektriciteitsdraadjes tegen elkaar waardoor de spoorbomen neergaan.
Volgens de NS is de commercial ongevaarlijk. “Het is duidelijk dat dit een grap is.” De ondernemingsraad denkt daar anders over: “De NS moeten niet de indruk wekken dat op een spoorwegovergang eenvoudig kortsluiting kan worden veroorzaakt.”
De tv-reclame van de NS maakt deel uit van de nieuwe gezamenlijke campagne van NS en verzekeringsmaatschappij FBTO.
Bron:
Utrechts Nieuwsblad
Via:
Communicatie Online