Jetix logo heeft zes animaties

   13 februari 2006    @erwinvanlun

Het Jetix logo heeft nu zes verschillende animaties met geluid. Merken laten hun logo vaker en steeds subtieler bewegen. De afgelopen paar maanden zijn er veel ontwikkelingen geweest in die richting en dit is een heel goed voorbeeld. (Jetix voorbeeld stond al eerder op mensmerk.nl). NB: het bijbehorende flash-plaatje is niet te zien in alle RSS-readers, moet je toch even naar site :-)

In augustus schreef ik al op marketingfacts over het einde van het stilstaande logo. Hierin voorspelde ik dat merken zich steeds vaker door visuele merkkarakters laten vertegenwoordigen en hun logo steeds meer en steeds gaan animeren. En niet alleen campagne-matig maar juist ook structureel. Ik heb toen beloofd op marketingfacts 'regelmatig' een update te geven.

Inmiddels zijn er al flink wat ontwikkelingen in die richting. Zo laat hotels.com haar BellBoy Benny (die een onderdeel is van het logo) wandelen bij een zoekopdracht. Laat L'Oreal haar virtuele vertegenwoordigster Lory advies geven aan jonge mensen met huidproblemen. laat Campina haar logo bewegen, animeert discotheek Matrixx uit Nijmegen haar logo, heeft het duitse ISH een straks ontworpen logo-animatie, een ook de Belgische radiozender Donna heeft dit. Dr. Oetker heeft een zweem over haar logo dat ook elders (op TV bijvoorbeeld) terug te vinden is. Ook de Hogeschool van Amsterdam laat haar logo bewegen. Speurders.nl had rond de kerst zelfs een user-generated logo-animation. En tenslotte was Yvette gastvrouw voor de Rabobank.

Het Jetix voorbeeld is wat mij betreft state-of-the-art. Het maakt het Jetix merk enthousiast, speels, ondeugend, tikje agressief en nieuwsgierig. (zie alle Jetix animaties)Door het ingebouwde karakter en het gebruik van geluid draagt het merkpersoonlijkheidseigenschappen over. Merken hebben al jaren de grootste moeite om het merk te laden met merkpersoonlijkheidseigenschappen door middel van traditionele middelen. Deze nieuwe manier is echter bijzonder doeltreffend.

Ik ben benieuwd welk merk zal volgen. Als er één merk is waar ik het zeker van verwacht, dan is het wel van Ilse. De persoonlijkheid van Ilse is immers destijds bij de introductie beschreven als Nederlands, eenvoudig, rebels, underdog en inspirerend. Maar Ilse staat nog altijd helemaal stil op de website. Ben benieuwd wanneer we Ilse weer eens zien wandelen!

Gepost in: Online PR & Branding

Over de auteur

Jetix logo heeft zes animaties

Erwin van Lun is Marketeer On A Mission: Hij wil Nederlandse Marketeers helpen meer toegevoegde waarde te bieden in het leven van consumenten. Hij is auteur van het boek 'Van Massamerk naar Mensmerk' dat beschrijft hoe media veranderen de komende tien jaar, hoe merken zich zullen aanpassen en wat professionals van vandaag kunnen doen om te anticiperen. Het boek kreeg in 2005 een nominatie voor de marketingliteratuurprijs. Vanuit zijn visie volgt hij de trends in de maatschappij, in media en in merken; hij blogt op marketingfacts.nl, molblog.nl en zijn eigen weblog mensmerk.nl.

6 Reacties

Jetix logo heeft zes animaties

Robert

(ik moet sowieso naar de site als ik het hele artikel wil lezen, helaas ;) )

geplaatst op 13-02-2006 om 15:58 uur

Jetix logo heeft zes animaties

Erwin van Lun

En hoewel de meesten het wel zullen weten, toch even voor de zekerheid: wie alleen een stilstaand logo ziet: CTRL-F5 doet de rest (in elk geval bij IE)

geplaatst op 13-02-2006 om 22:07 uur

Jetix logo heeft zes animaties

Eijkb

Link matrixx werkt niet....

geplaatst op 13-02-2006 om 22:08 uur

Jetix logo heeft zes animaties

Erwin van Lun

Nu wel! Thanks :-)

geplaatst op 13-02-2006 om 22:08 uur

Jetix logo heeft zes animaties

René Spaanderman

De Landelijke Stichting Tegen Zinloos Geweld heeft ook al geruime tijd een geanimeerd logo.
http://www.zinloosgeweld.nl/

Interessante ontwikkeling!

geplaatst op 22-02-2006 om 13:23 uur

Jetix logo heeft zes animaties

Paul van Veenendaal

Erwin van Lun verwijst vandaag op Mensmerk naar het geanimeerde logo van LaatJeLeiden.nl.

geplaatst op 05-05-2007 om 20:13 uur

Plaats een reactie

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.