Interview Jim Stolze: Maakt offline zijn ongelukkig?
Internetjunk numero uno Jim Stolze is een maand offline (zie ook Internetjunk Jim Stolze gaat rest van dit jaar offline), en dat heeft zijn leven aardig overhoop gehaald. Vooral in de eerste week had hij last van ‘fantoompijn’, in de tweede en derde week went de afwezigheid van internet al aardig. Stolze doet dit niet voor de fun: het hogere doel van zijn offline-periode betreft het The Virtual Hapiness-project. Stolze houdt zijn bevindingen bij in een dagboek, die hij uiteindelijk zal publiceren in een boek(je) via Ilse Media.
Een week geleden was Jim op het M! HQ in Arnhem. In het interview hierboven (opgenomen in het Digitaal Communiatielab Arnhem) praten we over wat hij het meeste mist, de achterliggende gedachte en over schrijven met inkt. Kijken!
Gepost in: Bedrijven en personen
7 Reacties
Annet de Graaf, Droombos Design
Leuk interview Matthijs en Jim.
De vraag met betrekking tot sociaal contact, die ik mis in het interview, en toch ook graag beantwoord zie Jim:
Heeft deze maand er toe geleid dat het contact met jouw dierbaren, die niet gebruik maken van internet en iPhone, intensiever en/of frequenter is geweest? En hoe heb je dat ervaren?
geplaatst op 29-12-2008 om 10:23 uur
Matthijs van den Broek, Insites Consulting
@Annet: ik weet niet of ik nu aan Jim mag vragen wat jij aan hem online hebt gevraagd. Volgens mij doorbreek je dan de regels. Misschien dat Jim vanaf 1 januari, als hij zichzelf weer aan het infuus heeft gelegd, nog wel gaat reageren. ;-)
geplaatst op 29-12-2008 om 10:32 uur
Annet de Graaf, Droombos Design
Nee precies, ik heb geduld ;-)
geplaatst op 29-12-2008 om 10:51 uur
Erwin van Asselt
Leuk interview, interessant ook om te merken dat bij Jim vooral het gemis aan e-mail niet vervelend of belemmerend is. Zo kom je nog eens tot ontdekkingen. Ik kijk uit naar de publicatie van het dagboek en vraag me nu alvast af of de afname van digitale communicatiemomenten met een grote groep mensen bevorderend is voor de kwaliteit van het netwerk (ongeacht de grootte).
geplaatst op 29-12-2008 om 13:18 uur
Anne Jan
Wat betreft de e-mail achterwege laten: check ook is de presentatie van Luis Suarez over Thinking Outside the Inbox http://vimeo.com/1614722
geplaatst op 29-12-2008 om 14:55 uur
Erwin van Asselt
@ Anne Jan: Inderdaad toepasselijk, hoewel Luis zegt Twitter (ook) te gebruiken als alternatief medium om te mailen. Dit is volgens mij hooguit efficiënter omdat deelnemers per bericht niet meer dan 140 karakters hebben en dus goed moeten nadenken over de kern van hun boodschap.
geplaatst op 29-12-2008 om 17:22 uur
Ronald ter Voert, RTV Media
@matthijs: leuk weer een Jim-update te hebben. Vooral die Nokia en de papierenagenda....wow...long time ago.... ;-)
geplaatst op 30-12-2008 om 16:20 uur
Plaats een reactie