Een antropologische introductie van YouTube

   01 augustus 2008    @duivestein    7894 x bekeken


"It took tens of thousands of years for writing to emerge after humans spoke their first words. It took thousands more before the printing press appeared and a few hundred again before the telegraph did. Today a new medium of communication emerges every time somebody creates a new web application. Fickr here, a Twitter there, and a new way of relating to others emerges."

Cultureel antropoloog Michael Wesch van Kansas State University heeft in het verleden een tweetal bekende filmpjes (Information R/evolution en The Machine is Us/ing Us) gemaakt, die in korte tijd grote bekendheid verwierven. Op 23 juni jongstleden gaf hij een presentatie voor het Library of Congress in Washington DC. Vanuit zijn vakgebied geeft hij zijn blik op de snel veranderende maatschappij: “to understand the practices and culture of the digital natives, the cultural implications of their phenomenon and the implications for education to schools, universities and libraries”. Om zijn verhaal kracht bij te zetten verwijst hij veelvuldig naar YouTube als fenomeen. Wesch wilde voor deze presentatie uiteraard geen gebruik maken van powerpoint. Zijn presentatie is dus een korte film van 55 minuten geworden. Door hem en zijn studenten gemaakt.

Gepost in: Cijfers en feiten, Social media marketing

Over de auteur

Een antropologische introductie van YouTube

, Sogeti

Sander Duivestein is als trendwatcher nieuwe media werkzaam voor VINT, het Verkennings Instituut Nieuwe Technologie van Sogeti. In de afgelopen jaren heeft hij de volgende boeken mede gepubliceerd: “Me the Media“, “Collaboration in the Cloud”, “Don’t Be Evil“ en en recentelijk "The App Affect". Momenteel is hij bezig met een boek over Big Data. Naast het schrijven is Sander ook een veel gevraagd spreker.

6 Reacties

Een antropologische introductie van YouTube

Marco Derksen, Upstream

Absoluut een aanrader! Ik had hem gisteren nadat je me tipte de video al bekeken en online gezet op upstream. Wellicht aardig om hier toe te voegen zijn het uitgewerkte videoscript en een eerdere posting van Wesch waarin hij een aantal YouTube-statistieken geeft.

geplaatst op 01-08-2008 om 06:42 uur

Een antropologische introductie van YouTube

Oof4b

Check, aanrader it is. Dacht ik ga no way 55 minuten kijken maar ik had nog wel twee uur kunnen hebben. Erg insprirerend. Dank voor de post.

geplaatst op 01-08-2008 om 11:39 uur

Een antropologische introductie van YouTube

koningwoning

te lang om net zo'n hit te worden als zijn andere twee filmpjes.... maar eigenlijk veel beter.
Wat een fantastische video.

Sander bedankt! (en doe de groeten aan je zusje ;-)

geplaatst op 01-08-2008 om 14:28 uur

Een antropologische introductie van YouTube

Marijn

Fantastische film!! ik dacht ook: ik ga geen uur kijken.....met veel plezier gekeken!

Heeft hij nog meer van dit soort onderzoeken lopen?

ciao!

geplaatst op 01-08-2008 om 15:17 uur

Een antropologische introductie van YouTube

zbdigitaal, Zeeuwse Bibliotheek

Ik heb ervan genoten! Deze film laat precies wat het is en waarom het is.
Thanks!

geplaatst op 02-08-2008 om 09:27 uur

Een antropologische introductie van YouTube

Frank Heijkamp, Onstuimig interactieve communicatie

Inderdaad een enorme aanrader. Aan het begin dacht ik, nou die 55 minuten ga ik mogelijk niet uitzitten maar ik heb ademloos gekeken naar deze fantastische lezing. Het geeft een zeer compleet beeld van wat er op dit moment gaande is op het vlak van online media.

Er is een massale herdefinitie gaande van wat we voorheen als vaststaande begrippen zagen, de werkelijkheid is dat zaken als televisie en copyright nu niet meer de betekenis hebben die ze voorheen hadden en gaandeweg lijken ze steeds verder te gaan vervagen. Michael Wesch laat hier heel duidelijk zien wat we eigenlijk al wisten en hij weet dit op een bijzonder vermakelijke manier te onderbouwen.

Kortom, iedereen moet de video gaan kijken.

geplaatst op 02-08-2008 om 09:56 uur

Plaats een reactie

Log in zodat je (in het vervolg) nóg sneller kunt reageren

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.