Top 50 Facebook fanpages 2010

Top 50 Facebook fanpages 2010
, ING Groep
@evr

Facebook was de zoekterm van 2010 en kreeg net een fikse investering maar welke fanpages deden het nu goed in 2010? Ignite Social Media stelde voor de het tweede achtereenvolgende jaar weer een pracht lijstje samengesteld van de top50 Facebook fanpages 2010.  Ik weet het het is inmiddels 2011 maar dit inspirerend lijstje mag hier niet ontbreken en er blijkt ten opzichte van 2009 behoorlijk wat beweging in te zitten;

19 van de 50 fanpages komen nieuwe binnen in de top50. Grootste stijger? MTV met een groei van 1,1 naar 13,1 miljoen fans in 12 maanden tijd. Let wel een stijging van 1040% ! Fanpages die in 2009 ook al in de lijst stonden lieten een gemiddelde stijging van 377% zien. Fanpages die uit de top 50 zijn gevallen zijn Pizza Hut, Kellogg’s Pop Tarts, Best Buy and Playfish. Nieuwkomers zijn ondermeer Converse, Monster Energy, Playstation and Xbox.

TOP 50 FACEBOOK FANPAGES 2010


Credits/source: Ignite social media
Numbers 2009 calculated on 29 dec 2010 | Numbers 2010 calculated on 28 dec 2010
Current
Rank
2010
FanpageLikeRank
2009
Change in Rank#Fans
2009
#Fans
2010
% increase
1Facebook106,572,82831,101,542373.18%
2YouTube423,851,07125,347,918558.20%
3Coca Cola304,077,84821,379,704424.29%
4Starbucks2-25,259,55018,982,636260.92%
5Oreo722,880,29416,153,388460.82%
6Disney603,038,12215,503,025410.28%
7Skittles5-23,545,45314,560,811310.69%
8Red Bull1572,139,35714,555,661580.38%
9MTV32231,146,71613,080,3171040.68%
10Converse All Starsnew  12,150,955 
11Victoria’s Secret1322,338,46910,838,550363.49%
12Conversenew  10,268,722 
13iTunes9-42,635,6109,719,768268.79%
14Live Messenger11-32,484,3129,354,915276.56%
15Pringles8-72,802,3038,639,166208.29%
16Monster Energynew  7,914,762 
17Zara1811,692,2967,674,496353.50%
18Victoria’s Secret Pink1911,612,4317,652,191374.57%
19Dr. Pepper4425941,3927,517,036698.50%
20Playstationnew  7,514,658 
21Starburst2101,506,9937,318,221385.62%
22Nutellanew  7,150,781 
23Ferrero Rocher12-112,413,2647,002,242190.16%
24Disney Pixar4723893,5276,850,695666.70%
25Adidas Originals14-112,221,2846,663,658199.99%
26McDonalds20-61,514,6276,654,420339.34%
27Disneyland3691,077,0306,650,632517.50%
28Reese’s23-51,443,5776,365,407340.95%
29H&M22-71,453,3095,901,253306.06%
30Xboxnew  5,659,832 
31Starbucks Frappuccino25-61,423,3295,456,418283.36%
32Taco Bellnew  5,216,580 
33Google Chromenew  5,182,937 
34Walt Disney Worldnew  4,998,360 
35Nike Footballnew  4,360,048 
36Blackberrynew  4,320,222 
37Subway28-91,255,0664,312,319243.59%
38Lacoste31-71,152,0214,206,561265.15%
39BMWnew  4,187,602 
40Mountain Dewnew  3,993,312 
415 Gum487869,8003,982,916357.91%
42Hollisternew  3,974,089 
43National Geographicnew  3,924,632 
44Forever 21new  3,861,508 
45Buffalo Wild Wings41-41,025,4043,765,505267.22%
46Chick-fil-a29-171,243,5993,644,466193.06%
47Burberrynew  3,636,234 
48Puma27-211,293,2543,574,725176.41%
49Nikenew  3,548,441 
50Targetnew  3,537,480 


Zie voor achtergrond informatie over de wijze waarop de lijst is samengesteld (pages enkel voor promoten van 1 product zijn bijvoorbeeld uitgesloten) dit artikel bij Ingnite Social Media.

Als we een lijstje van Nederlandse merken zouden maken welke fanpages zouden dan de top5 vormen volgens jullie?


Delen

0
0


Er zijn 5 reacties op dit artikel

  • Wat opvallend is, of misschien juist wel logisch, is dat er een aantal personen zijn met een aantal volgers dat dicht in de buurt komt van deze aantallen. Of sterker nog in een aantal gevallen daar over heen gaan. Wat dacht je van Lady Gaga: 25.835.247 of Justin Bieber: 17.848.899 net iets populairder dan Barack Obama 17.650.385.
    Het marketing budget van Coca Cola zal hoger liggen dan dat van Lady Gaga, dus knap staaltje werk.
    Het 'jezelf, als fan, verbinden' aan merken en persoonlijke merken gebeurt natuurlijk al lang. De omvang hiervan wordt alleen nu zichtbaar en wordt sociaal gedeeld met je netwerk.

    geplaatst op
  • Erik, om antwoord te geven op je vraag denk ik onderstaande top ...:

    1. Nike
    2. IKEA
    3. McDonalds
    4. Coca Cola
    5. Bol.com
    6. Google(?)
    7. Marktplaats
    8. Facebook?

    geplaatst op
  • Mooie lijst! Maar waar is Apple? Waarom ontbreekt het merk met in potentie de meeste hardcore fans op Facebook?

    geplaatst op
  • @Nico Verheijden

    Ja inderdaad ik mis Apple ook. Weet iemand trouwens wat de officiele Apple facebook-pagina is? Ik vind er drie.
    - http://www.facebook.com/mac#!/pages/Apple/119378044750825
    - http://www.facebook.com/mac#!/pages/Apple/130542590318034
    - http://www.facebook.com/mac#!/pages/Apple/119378044750825

    Verder een mooie lijst met een aantal opvallende merken, wie had gedacht dat McDonalds lager zou eindigen dan Nutella :) Blijkbaar veel chocopasta fans.

    Mijn top 5:
    1 Disney
    2 Apple
    3 IKEA
    4 Heineken
    5 Lady Gaga

    geplaatst op
  • Leuk om deze lijst uit 2010 te zien. Ik heb het idee dat thema's het tegenwoordig beter doen.
    http://www.facebook.com/gezondheidswijzer
    http://www.facebook.com/belegger
    http://www.facebook.com/newyork

    Fanpages die echt draaien om leuke content!

    geplaatst op

Plaats zelf een reactie

Log in zodat je (in het vervolg) nóg sneller kunt reageren

Vul jouw naam in.
Vul jouw e-mailadres in. Vul een geldig e-mailadres in.
Vul jouw reactie in.

Herhaal de tekens die je ziet in de afbeelding hieronder


Let op: je reactie blijft voor altijd staan. We verwijderen deze dus later niet als je op zoek bent naar een nieuwe werkgever (of schoonmoeder). Reacties die beledigend zijn of zelfpromotioneel daarentegen, verwijderen we maar al te graag. Door te reageren ga je akkoord met onze voorwaarden.