Nederlandse blogs over bloggen
Samen met haar lezers heeft Liz Strauss van Successful Blog een lijst van opvallende blogs over bloggen opgesteld. Het is een handig overzicht voor beginners en bloggers die al langer schrijven.
Het lijkt mij handig om een vergelijkbaar overzicht te hebben van Nederlandse blogs. Tips en adviezen van de lokale markt in de Nederlandse taal. Een Nederlandse lijst van blogs die andere bloggers op weg helpen zijn… Dus wat is jou nummer één voor deze lijst zodat we straks samen een overzicht kunnen maken van de 10 Nederlandse blogs over bloggen.
- Bloggers Blog
- chrisg.com
- ProBlogger
- SEObook
- Lorelle on WordPress
- Freshblog
- dosh dosh
- Copyblogger
- Daily Blog Tips
- seomoz
- The Blog Herald
- Wayne Liew Dot Com
- Blogsessive
- Network Blogging Tips
- Chris Brogan
- Blog for Profit
- Internet Duct Tape
- Performancing
- Lost Art of Blogging
- Quick Online Tips
En wat is jouw belangrijkste Nederlandse blog die jou helpt als blogger?
Gepost in: Social media marketing
23 Reacties
Karel Geenen, Yargon
www.webredactie.nl
geplaatst op 26-05-2008 om 08:47 uur
Steeph
About:blank
geplaatst op 26-05-2008 om 10:26 uur
Eric
ICT Blog
geplaatst op 26-05-2008 om 11:46 uur
Jeroen Mirck, Mirck Media
Zelf schrijf ik hier al twee jaar over op Nieuwemedia.web-log.nl
geplaatst op 26-05-2008 om 12:12 uur
Ernst Dirkzwager, Radio 538
zelf lees ik voornamelijk Marketingfacts en Frankwatching
geplaatst op 26-05-2008 om 12:40 uur
Erno Hannink, ErnoHannink
@Karel ik neem aan dat jij http://www.webredactieblog.nl/ bedoeld.
Had ik zelf nog niet ontdekt. Toegevoegd aan mijn RSS :)
@Eric Het ICT blog helpt mij als blogger niet zo. Er zijn een paar (oudere) artikelen over Wordpress, verder komt de tag blog, bloggen of weblog niet voor op dit blog.
geplaatst op 26-05-2008 om 12:51 uur
Karel Geenen, Yargon
@Erno
Inderdaad...
geplaatst op 26-05-2008 om 14:30 uur
Karel Kolb
Ook hier op mf: Zelf blogger worden :-)
geplaatst op 26-05-2008 om 18:21 uur
Marco Derksen, Upstream
Interessante lijst Erno!
In Nederland hebben we weinig blogs (meer) die zich richten op bloggen. Marketingfacts heeft dat de afgelopen jaren zeker gedaan. About:blank vind ik nog steeds één van de betere bronnen maar vergeet ook je eigen blog enthousiasmeren niet!
geplaatst op 26-05-2008 om 20:33 uur
Hemaworstje
door af en toe hier te komen en te aanschouwen hoe het niet moet.
geplaatst op 26-05-2008 om 22:11 uur
Marco Derksen, Upstream
Altijd gezellig als hemaworstje langs komt! ;-)
geplaatst op 26-05-2008 om 22:13 uur
Ton
Grappig, dat lijstje hier boven ziet er héél anders uit dan de lijst van RSS-feeds die ik bijhoud om a:b up to date te laten zijn. Slechts 4 van de genoemde weblogs bekijk ik regelmatig.
geplaatst op 26-05-2008 om 22:24 uur
Erno Hannink, ErnoHannink
@Ton 60% van de genoemde blogs staan in mijn Google Reader. De andere 40% kende ik niet en gaan ik de komende tijd eens bestuderen.
geplaatst op 27-05-2008 om 04:50 uur
Ernst-Jan Pfauth
Ik ben bezig met het schrijven van een ebook over bloggen en kom binnenkort met een blogconferentie. Nu nog niks om aan het lijstje toe te voegen, maar zeer binnenkort wel.
Als het op Nldse blogs aankomt lees ik AB en de Blogsectie van MF
geplaatst op 27-05-2008 om 06:15 uur
Erno Hannink, ErnoHannink
@Ernst-Jan Dat e-boek schrijft je dat in het Nederlands of Engels en wanneer verwacht je dat het gereed is?
Al enige idee wanneer de blogconferentie gaat plaatsvinden? Doelgroep bloggers?
@Marco komt er nog weer een Nederlandse business blog meeting of heb ik dat al gemist?
geplaatst op 27-05-2008 om 08:19 uur
Ernst-Jan Pfauth
@Erno, het ebook schrijf ik in het Nederlands. In het Engels is het al genoeg gedaan, bovendien vind ik het interessant om Nederlanders aan te spreken. De meeste mensen denken hier toch nog aan GeenStijl.
De blogconferentie vindt plaats in oktober en is zeker relevant voor mensen die al bloggen aangezien er enkele Nederlandse bloghelden aantreden. Ik hou je op de hoogte!
geplaatst op 27-05-2008 om 08:48 uur
Kaj Rietberg
@Ernst-Jan, komen er ook sprekers uit de onderwijs blog wereld?
geplaatst op 27-05-2008 om 13:23 uur
Ernst-Jan Pfauth
@Kaj, we hebben er nog geen p de wishlist staan. Wie zouden we volgens jou echt moeten vragen?
geplaatst op 27-05-2008 om 13:29 uur
Kaj Rietberg
@Ernst-Jan; nu moet ik natuurlijk mezelf noemen, maar dat doe ik maar niet. Want tegen de volgende mannen kan ik niet op:
Ik denk dus Pierre Gorissen ict en onderwijsblog, Willem Karssenberg (trendmatcher) en/of Wilfred Rubens (www.wilfredrubens.com)
geplaatst op 27-05-2008 om 13:44 uur
Ernst-Jan Pfauth
Dank voor de tips! Het lijkt me sowieso interessant om een keer een artikel over onderwijsbloggers te schrijven. Daarnaast neem ik dit ook mee voor de volgende conferentievergadering!
geplaatst op 27-05-2008 om 13:52 uur
Kaj Rietberg
@Ernst-Jan, elke maand komt er een edublogger aan het woord in de maandelijkse ezine van aboutblank.nl. Afgelopen maand was dat André Manssen en komende maand, dat is 1 van eerder genoemde, blijft het nog een beetje een verrassing.
geplaatst op 27-05-2008 om 14:09 uur
Ernst-Jan Pfauth
Wat meer info over de conferentie en het ebook: http://dutchproblogger.com/2008/05/28/an-ebook-and-conference-about-blogging-are-coming-up/
geplaatst op 28-05-2008 om 10:23 uur
tweepuntnul, OpenConcept
Ik ben benieuwd wat het allemaal gaat worden!
Succes in ieder geval :)
geplaatst op 28-05-2008 om 16:16 uur
Plaats een reactie