Paulo Lopes
Key Account Manager Habbo.nl

7 jaar ervaring in Muziekindustrie en inmiddels 6 jaar werkzaam in Online!
-
Virtuele Goederen markt in VS stijgt naar 2.1 miljard dollar in 2011
Gaan jij of je collega’s ook voor of na de lunch de kippen eten geven op Farmville, de populaire social game op Facebook? Indien het antwoord ja is dan begrijp je wellicht de voorspelling die onlangs in een onderzoeksrapport is gedaan. Dat onderzoeksrapport laat zien dat de virtuele goederen markt in de VS de 2.1 miljard dollar zal raken in 2011, komend van 1.6 miljard dollar dit jaar.
-
IAB UK brengt handboek In Game Adverteren uit
De cijfers liegen er niet om; er zijn inmiddels in Europa 79 miljoen gamers actief die gemiddeld 7.7 uur per week een game spelen (bron: Gamevision Spring 2010). En laten we eerlijk zijn: als we een spel aan het spelen zijn doen we dat actief en aandachtig anders verliezen we, heel simpel. Het is daarom niet vreemd dat ook adverteerders inmiddels massaal dit medium hebben ontdekt. Coca-Cola (wie anders?) was het eerste merk dat in de jaren 70 in de Game “Lunar Landing” ging adverteren. De eerste in-game vaste “product placement” verscheen in het Arcade-spel “Crazy Taxi” (in 1999). Je kwam tijdens de taxi rit verschillende keren langs een KFC en Pizza Hut vestiging. Barack Obama had tijdens zijn presidentscampagne in 2008 dynamische In-Game Ads in het spel “Burnout Paradise”.
-
Vancouver 2010 website NOS breekt records
De Olympische Spelen in Vancouver 2010 zitten er bijna op. Na een succesvolle gouden start van Sven Kramer (en ai, wat een drama op die tien kilometer), het zilver en brons voor Gerritsen en Van Riessen, het goud van Mark Tuitert en Ireen Wüst en het brons van Bob de Jong staat de Nederlandse medaillespiegel op zes medailles. Het team dat verantwoordelijk is voor de nieuwe media-toepassingen bij de NOS heeft niet bepaald een rustig begin gehad. Alle systemen moesten vanaf dag 1 op maximale belasting draaien en er mocht niets fout gaan. De verwachting was dat veel mensen, gezien het tijdsverschil, de volgende ochtend de wedstrijden terug zouden willen zien. Dit blijkt in de praktijk ook inderdaad zo te zijn.
-
Bereik Uitzending Gemist groeit ook in 2009
Met meer dan 150 miljoen opgevraagde video’s is het bereik van Uitzending Gemist in 2009 met 25% gegroeid ten opzichte van 2008. Per maand gebruikten gemiddeld 2 miljoen unieke bezoekers de website om programma’s van de publieke omroep terug te kijken. Hieruit blijkt dat steeds meer mensen, steeds vaker via internet programma’s bekijken. In 2009 stond de lancering van Uitzending Gemist op mobiel centraal. De iPhone-applicatie was van deze mobiele applicaties veruit de meest succesvolle.
-
NOS wekt Nederland tijdens Olympische Winterspelen Vancouver
Over precies een maand wordt het Olympisch vuur in Vancouver ontstoken. Niet alleen in Vancouver maar ook bij de NOS zijn de voorbereidingen om de Olympische Winterpelen van A tot Z te verslaan in volle gang.
Op televisie, radio, teletekst, maar vooral op internet via een speciale website zijn de laatste ontwikkelingen van 12 t/m 28 februari 24 uur per dag op de voet te volgen, live en on demand! Dit laatste biedt de kijker de mogelijkheid om zelf te bepalen hoe en wanneer ze hun favoriete sport en favoriete fragmenten terug willen kijken. De NOS gaat verder en biedt zelfs een wekservice! In het programma op de website kan een alert worden ingesteld, zodat je per sms gewaarschuwd wordt wanneer de wedstrijd begint die jij per sé niet wilt missen.
-
Altijd al een reclamester willen zijn? Spoof mee met de Gouden Loeki
Op 18 december wordt voor de 15e keer de Ster Gouden Loeki uitgereikt. Elk jaar beloont Nederland de maker van de leukste, beste of meest bijzondere commercial van het jaar. Wat ons betreft een felbegeerde publieksprijs die reclamemakers motiveert om naast effectieve, vooral ook aantrekkelijke reclames te maken.
In de aanloop naar de finale van de jaarverkiezing 2009, biedt Ster jonge creatieven een unieke kans om naam te maken in de reclamebranche; Ster roept alle creatieven op een spoof (persiflage) te maken van één van de commercials die al een Ster Gouden Loeki heeft gewonnen. De boodschap is simpel: maak van een van deze legendarische commercials een eigen, originele en nog leukere versie. De beste inzending wordt samen met het allerbeste reclamewerk van Nederland uitgezonden tijdens de 15e Ster Gouden Loeki-verkiezing op 18 december om 20:30 uur op Nederland 1. Alle informatie over de spoofactie staat op http://www.ster.nl/videospoof.html.
-
Tour de France dagelijks live en multimediaal bij NOS
Ook dit jaar bij de NOS weer een uitgebreid live verslag van de Tour de France. Vanaf vandaag tot en met 26 juli wordt de 96ste Tour verreden. De totale afstand die de deelnemers dit jaar in de 21 etappes moeten afleggen in deze wielerkoers is 3500 kilometer. De enorme karavaan gaat dit jaar van start in Monaco. Vorig jaar was de Madrileen Carlos Sastre de grote winnaar van de Tour. Sastre greep de macht in de etappe naar Alpe d’Huez. Daar plaatste de 33-jarige Spanjaard zijn beslissende aanval. Met de live verslagen, het NOS Tourjournaal, NOS Studio Sportzomer De Avondetappe, NOS Radio Tour de France en via tour2009.nos.nl houdt NOS de wielerliefhebber ook dit jaar weer volledig op de hoogte.
Naast live streams van zowel het televisie- als het radioverslag, bevat de website een live tekstverslag (ook te volgen via Twitter) en een ‘slider’ waarmee onder meer afstanden en tijdsverschillen tussen kopgroep en peloton zichtbaar zijn. De site bevat etappeprofielen, overzichten van teams, statistieken, reportages en interviews, de rubriek ‘Wat gaan we nou beleven’ van Maarten Ducrot en de verkiezing van de tourartiest.
-
Tour de France heeft primeur HDTV
De publieke omroep start nu definitief op 4 juli met de HDTV-kanalen van Nederland 1, 2 en 3. De Tour de France (NOS) vormt de aftrap voor regulier aanbod van HDTV in Nederland. Abonnees van Ziggo kunnen de drie publieke HD-kanalen vanaf 4 juli zonder meerkosten bekijken. Naar verwachting sluiten andere distributeurs op korte termijn aan bij het initiatief. In eerste instantie zendt de publieke omroep een beperkt aantal programma’s in HD-kwaliteit uit en worden de overige programma’s ‘opgewaardeerd’. Vervolgens zal het aandeel origineel in HD geproduceerde programma’s stapsgewijs toenemen.
Cees de Bruin, directeur Distributie, Technologie en Uitzending van de NPO: ‘We zijn er technisch klaar voor om alle drie de netten regulier in HD-kwaliteit aan te bieden. HDTV heeft vanaf nu een vaste plaats binnen de publieke omroep.’
-
Jango start pay-for-play online radio businessmodel
Nooit meer slijmen bij de music director, muziek samensteller. Nooit meer “je plan (advertentiebudget die je bij een radiostation gaat parkeren)” rondom de single presenteren. Nooit meer noodgedwongen gaan lunchen of met iemand van de radio naar een uitje. Nooit meer op woensdagmiddag naar de “plug” dag en/of s’ochtends vroeg bij het ochtendprogramma je nieuwe single ten gehore brengen.
Music streaming service Jango, waar naar verluidt 6 miljoen luisteraars per maand naar luisteren is met een een businessmodel gekomen waarbij artiesten en labels airplay (legaal) kunnen inkopen op de website. Voor 30 dollar koop je 1000 airplays in, voor 50 dollar 2000 en voor 100 dollar 5000 airplays. Als je single meer dan 50 keer positief beoordeeld is door de bezoekers van de website krijg je gratis airplay bovenop je gekocht tegoed. Als je echt een hit te pakken hebt kun je je geinvesteerde dollars via Amazon/i Tunes aankopen natuurlijk makkelijk terugverdienen aldus de verkoopfolder. Aangekochte airplay wordt niet aangeduid als sponsored content maar als “emerging artist” content. -
Korte tv-spot met tag-on meest effectief
Om de koopintentie voor een merk te verhogen, kunnen adverteerders het beste een tag-on inzetten. Een kort extra stukje dat na uitzending van een hoofdcommercial verderop in het reclame blok wordt vertoond. In een tag-on wordt bijvoorbeeld een speciale aanbieding genoemd, of een specifieke dealer. De hoofdcommercial staat vast en blijft onveranderd, maar in de tag-on kunnen elke keer wijzigingen zitten. De lengte van een televisiecommercial heeft geen invloed op de koopintentie. Dit blijkt uit AdMeasure, een effectiviteitsonderzoek uitgevoerd door Ster (daar werk ik) en MarketResponse.
Nicole Engels, Research Director bij Ster, zegt in het persbericht van gisteren: ‘Een commercial die als doel heeft de koopintentie te verhogen, is effectiever met een tag-on. Niet zo vreemd, want de tag-on bevat vaak een call to action. Het maakt dan niet uit of de hoofdcommercial een 15-seconden spot is of een spot van 40 seconden. Adverteerders kunnen met dit gegeven flinke besparingen realiseren.’
-
Bezoek Uitzendinggemist.nl stijgt met 44 procent in 2008
Steeds meer Nederlanders weten Uitzendinggemist.nl te vinden. Met per maand gemiddeld meer dan 1,6 miljoen unieke bezoekers heeft Uitzending Gemist wederom een record gebroken. Dit komt neer op een stijging van 44 procent ten opzichte van 2007. Ook de sites van de radiozenders en televisienetten worden goed bezocht (bron: persbericht NPO).
Uit het jaaroverzicht van de afdeling Kijk- en Luisteronderzoek van de NPO blijkt dat in 2008 meer dan 130 miljoen uitzendingen via Uitzending Gemist zijn opgevraagd. De best bekeken programma’s waren De Lama’s (6,3 miljoen afleveringen), ONM (4,8 miljoen) en de extra afleveringen van Boer Zoekt Vrouw (4,4 miljoen). In januari en maart vond de grootste groei plaats. In beide maanden werd ongeveer 70 procent meer streams opgevraagd dan in dezelfde maanden in 2007.
-
10,6 miljoen Nederlanders beleven 3FM Serious Request
5,9 miljoen luisteraars, 6 miljoen kijkers, 623.000 unieke bezoekers 3FM.nl, opbrengst: 5.637.937 euro. 3FM Serious Request 2008 bereikte 10,6 miljoen Nederlanders van 10 jaar en ouder via radio, tv en internet. Dit staat gelijk aan 75 procent van alle Nederlanders van 10 jaar en ouder. 11,2 Miljoen Nederlanders (79 procent) waren op de hoogte van de actie. Dit blijkt uit onderzoek dat is uitgevoerd door onderzoeksbureau De Vos en Jansen in opdracht van NPO Kijk- en Luisteronderzoek.
De actie, die 3FM samen met het Nederlandse Rode Kruis organiseerde voor vluchtelingenhulp, bereikte 300.000 mensen méér dan in 2007. 3FM Serious Request 2008 werd uitgezonden van 19 t/m 24 december 2008. Lees ook: ‘Twitter tijdens 3FM Serious Request: Gericht sociaal’.
-
Websites succesvolle tv-programma’s een hit in 2009
Ik zat gisteren naar de kijkcijfers SKO te kijken en daarbij viel me het volgende op. Succesvolle tv-programma’s als Boer Zoekt Vrouw (ruim 3,3 miljoen kijkers), Reünie (ruim 2,5 miljoen), Het Vrije Schaep (2 miljoen) staan in de Top 5 van week 1 in 2009. Omdat ik ook de beschikking heb over de sitestat statistieken van de aan deze programma’s gerelateerde websites kon ik het niet laten om hierin te duiken. Ten opzichte van week 52 laat de KRO website van Boer Zoekt Vrouw in week 1 van 2009 nu al een stijging in pageviews zien van 668 procent De website van de Reunie laat een pageviews stijging van 1175 procent zien en de website van Het Vrije Schaep is de winnaar met een stijging van 1390 procent.
Ik denk dat we hieruit kunnen concluderen dat de impact van TV (massamedium) nog steeds enorm is en in sommige gevallen efficiënt crossmediaal (richting internet) wordt ingezet (in ieder geval door de KRO in week 1 van 2009). Maar het kan altijd beter, toch?
-
Uitzending Gemist nu ook op mobiel
In het Amsterdamse Nemo vond gisteren de lancering plaats van Uitzending Gemist voor op je mobiele telefoon. Eerst vertelde William Valkenburg (directeur internet bij de NPO) wat over de historie, het heden en de toekomst van Uitzending Gemist. Wat mij gelijk als muziek in de oren klonk was dat er vanaf 1 januari 2009 naar gestreefd wordt alle programma’s na uitzending op televisie maximaal na 30 minuten maar minimaal na 10 minuten op Uitzendinggemist.nl geüpload te krijgen. In High Definition zoals de NPO dit doorgeeft aan een aantal kabelaars gaat Uitzending Gemist voorlopig nog niet gestreamd aangeboden worden.
Maar vanaf begin volgend jaar is het dus mogelijk om de laatste aflevering van De Wereld Draait Door te kijken terwijl je op de bus wacht. Ook de gebeurtenissen in het Glazen Huis kun je straks “Live” volgen en dat allemaal op je mobiel. IPhone bezitters moeten nog even geduld hebben, maar de mobiele versie van Uitzending Gemist werkt op meer dan 200 verschillende toestellen. Ik heb ter plekke alles getest op onder anderen een Nokia N73 en N95 en 2 HTC toestellen. Het werkte prima.
-
Gouden Loeki uitreiking in nieuwe jas
Naast de verkiezing van website van het jaar is het rond deze periode ook weer tijd voor de beste tv-commercial van het afgelopen jaar! De Ster Gouden Loeki verkiezing betrekt het Nederlandse publiek actief bij reclame. Nederlanders hebben door de verkiezing een stem in wat beste of mooiste televisiecommercial van het jaar is. Dat werkt: Nederland stemt de afgelopen jaren op Stergoudenloeki.nl massaal op favoriete televisiecommercials.
MarketingTribune organiseert een schaduwverkiezing voor marketeers om te zien of die bij een andere winnaar uitkomen dan het publiek. Kies je eigen winnaar op Stergoudenloeki.nl en mai deze vervolgens ook door aan de redactie (.(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)). De uitslag van de schaduwverkiezing staat vrijdag op site van MarketingTribune.De Ster doneert overigens een euro aan de Serious Request-actie van 3FM voor iedere stem die donderdag 18 december tijdens de live finale van de verkiezing wordt uitgebracht. Die finale is vanaf 20:30 uur op Nederland 1.