Nienke Becker
communicatieadviseur Sabel Communicatie

Nienke Becker werkt als communicatieadviseur en accountmanager bij Sabel Communicatie in Utrecht. Nienke geeft advies over interne- en externe (web) communicatie en is het eerste aanspreekpunt voor verschillende klanten. Eerder werkte Nienke als marketingmanager bij Copernica Media Solutions in Haarlem. Nienke studeerde Communicatie aan Hogeschool Windesheim in Zwolle en werkte naast haar studie als freelance tekstschrijver voor verschillende opdrachtgevers. Naast het dagelijkse werk schrijft Nienke regelmatig columns voor de website Admanager en blogt ze voor de weblogs Adfoblog en Marketingfacts.
-
Usability van websites laat te wensen over
Volgens onderzoek van Forrester laat de usability van websites te wensen over. Aan de hand van 25 criteria over onder meer de lay-out, menustructuur en de locatie van content onderzocht Forrester 25 websites van electronicawebwinkels, creditcardmaatschappijen en internetproviders.
Hoewel geen van de onderzochte sites uitblonk in usability, scoorden de webwinkels het hoogst. De website van Dell komt als beste uit de bus. Het is de enige site die aan alle criteria voldoet die Forrester opstelde.
Forrester concludeerde dat essentiële content niet of nauwelijks is te vinden en adviseert sitemanagers tegemoet te komen aan de wensen van hun bezoekers. Er wordt al jaren geroepen dat je de bezoeker van je site centraal moet stellen, dat we niet moeten ‘zenden’ maar ‘luisteren. Maar waarom luistert hier (bijna) niemand naar? Tel de keren dat je je als bezoeker ergert aan een website omdat je niet vindt wat je zoekt, maar eens op. De uitspraak de ‘klant is koning’ kent iedereen. Waarom is het voor organisaties zo moeilijk om tijdens het ontwikkelen van een website aan die uitspraak te denken?
-
Blije doos voor vijftigers
Naast de blije doos, Box for Two en de Secretaressebox is er nu ook een doos voor vijftigers; de Abraham/Sarahbox. Dit gratis cadeau kan iedere Nederlander op of rond zijn vijftigste verjaardag ontvangen. De box is gevuld met geschenken en aanbiedingen. Op de website www.stichtingslim.nl kunnen mensen voor zichzelf of voor een ander die vijftig wordt een Abraham- of Sarahbox aanvragen. De eerste boxen worden in juli verspreid.
Vooraf heeft initiatiefnemer Brand Support Services de doelgroep uitvoerig onder de loep genomen. Ze hebben een representatieve groep Nederlanders ondervraagd die het afgelopen halfjaar 50 jaar werd of dat het komende halfjaar gaat worden. Hieruit blijkt dat vijftigers in de kracht van hun leven zijn. Zij zien hun vijftigste verjaardag als één van de paar belangrijke mijlpalen in je leven. Ze vieren hun vijftigste verjaardag dan ook uitgebreid.
-
Narrowcasting in stadion Arsenal
Een voetbalstadion gevuld met voetballiefhebbers is natuurlijk een ideale plek voor reclame op maat. Voetbalclub Arsenal heeft het nieuwe Emirates-stadion dan ook bezaaid met hd-tv’s van Sony. Volgens Sony’s Senior Development Manager Nick Deen wordt er geprobeerd een balans te vinden tussen commerciële boodschappen en wedstrijdinformatie en voetbalfragmenten.
Bezoekers van het Arsenal stadion die in het bezit zijn van Sony’s PSP ontvangen via WiFi informatie en hoogtepunten van de wedstrijd op hun eigen scherm. Nick Deen voorziet dat deze techniek ook voor andere evenementen zoals Roland Garros of de Olympische Spelen zal worden ingezet. Je hebt alleen wel een PSP nodig. Maar ook hier heeft Nick Deen een oplossing voor. Bij de aankoop van een seizoenkaart krijg je gratis een PSP. Net zoals je gratis een mobiele telefoon krijgt bij een telefoonabonnement. Sony verwacht in de toekomst vaker zulke diensten voor andere draagbare apparaten te maken.
Bron: Spits
-
Rooskleurige voorspellingen online advertising en marketing
De 'best of 2006' lijstjes hebben we zo ongeveer wel gehad. Nu komen de lijstjes met voorspellingen voor 2007. Het Amerikaanse eMarketer doet rooskleurige voorspellingen voor wat betreft online advertising en marketing in 2007:- Uitgaven voor online advertising komen op $20 miljard (19 procent meer dan in 2006)
- Grote hype voor online video advertising
- Social networks zijn goed voor een fortuin van $1 miljard (ruim het dubbele van in 2006)
- Te downloaden games worden populairder
- Komst Mobiele TV
- US B2C E-commerce passeert de $200 miljard
- De kracht van retail: mond-tot-mond
- Breedband service wordt net zo belangrijk als snelheid
- DVR’s laten kijkgedrag groeien
-
Are You a New-Media Marketing Maven?
Als (nieuwe media) marketeer is het niet makkelijk om op de hoogte te blijven van het snel veranderde landschap van nieuwe media en de bijbehorende nieuwe technologieën. Maar je moet. Want de nieuwe media en nieuwe technologien beïnvloeden de manieren waarop je als marketeer communiceert met je klanten en doelgroep. Dus je moet het allemaal bijbenen, of misschien wel voorop lopen.
Wil je weten of je een ‘New-Media Marketing Maven’ bent? Kijk dan op chief marketing. In zijn column stelt Dave Friedman je maar liefst 35 vragen om te beoordelen of je echt up-to-date bent van alle nieuwe media en tools. Beantwoord je 31 tot 35 vragen met ‘ja’ dan ben je volgens Dave een ‘Maven-di-tutti-mavens’ en word je uitgenodigd nog ontbrekende vragen te mailen.
-
Marketeer maakt onvoldoende gebruik van klantgegevens in e-mail campagnes
Marketeers die e-mail inzetten, maken onvoldoende gebruik van de voordelen die e-mail marketing biedt zoals het personaliseren van een e-mail en het afstemmen van de content van de mail op de klant. Dit blijkt uit recent onderzoek van Jupiter Research.
Ongeveer één op de vier marketeers lanceert e-mail campagnes zonder doelstellingen en differentiatie. 65 procent maakt beperkt gebruik van personalisatie en differentiatie mogelijkheden. Slechts 11 procent verstuurt gerichte e-mail campagnes die zijn afgestemd op bijvoorbeeld de aankoopgeschiedenis, het klikgedrag of andere relevante klantgegevens.
-
Crossmedia: Concepting
Gisteravond heb ik de eerste van een reeks lezingen over crossmedia van Netwerk MediAVrouwen gevolgd. Indira Reynaert van Existenz en crossmedialog.nl vertelde tijdens een 2,5 uur durende sessie over de theorie van crossmedia concepting.
Allereerst besprak Reynaert een aantal definities van crossmedia. Haar eigen definitie is: Er is sprake van crossmedia indien er een kruisbestuiving bestaat van verschillende media zoals theater, film, televisie, radio, print, internet, games, mobiele devices en live-evenementen waarbij de verschillende media mediumspecifieke betekenissen communiceren welke deel uitmaken van een universeel doel.
Volgens Reynaert heeft crossmedia de laatste jaren een betekenis gekregen door de komst van digitale media en vormt dit de belangrijkste schakel in een crossmedia format. Aan het einde van de avond citeerde Reynaert de Australische crossmediagoeroe Christy Dena: ‘Internet is de lijm van ieder crossmedia concept’.
-
Crossmediale aanpak Nationale Spreekbeurtactie Unicef
Unicef pakt dit jaar de communicatie rondom de Nationale Spreekbeurtactie crossmediaal aan. Een opvallende Flash-website met SMS service voor deelnemers, een educatieve game, emoticon-pack voor MSN Messenger, quiz, polls, geavanceerde shoutbox en Flash clips informeren op aantrekkelijke en speelse wijze docenten en vrijwilligers en creëren een buzz rond de actie onder de kids.
-
Nederlandse websites scoren magere 7
Nederlanders waarderen Nederlandse websites gemiddeld met een 6,9. Dit blijkt uit het Visiscan onderzoek van Multiscope onder ruim 14.000 Nederlandse internetgebruikers. Van de top 1.000 best bezochte websites scoort minder dan de helft een 7 of hoger. Google scoort met een 8,3 het hoogst. En Google neemt ook de tweede plaats in met Gmail. Wikipedia bezet de derde plaats. Funda en Bol.com nemen een gezamenlijke vierde plaats in.