Sandra van Vemden
Research Manager MARE Research

Sandra wil weten wat mensen beweegt en waarom. Ze is ervan overtuigd dat het perspectief van de doelgroep nodig is voor een effectieve marketing- en communicatiestrategie. Als onderzoeker bij MARE Research is ze gespecialiseerd in digitale communicatie. Dit bureau staat voor hoogstaand kwalitatief onderzoek en trendanalyse, waarmee bruikbare inzichten en een blik op de toekomst worden geboden.
-
Hoe de nieuwe strategie van 22tracks de rol van curation totaal gaat veranderen
Afgelopen vrijdag maakte 22tracks-oprichter Vincent Reinders bekend dat het muziekplatform de strategie radicaal gaat veranderen. Niet alleen stopt 22tracks met het zelf uploaden van muziek, ook zal het format van 22 vaste curators (dj’s) per stad worden losgelaten. Als het over curatie gaat, wordt het muziekplatform steevast als inspirerend voorbeeld aangehaald. Wat betekenen de nieuwe plannen voor de rol van curators? Ik was benieuwd en ging erover met Vincent in gesprek.
-
Influencermarketing
Influencer marketing: meten is niet altijd weten
Wat is de brandimpact van een YouTuber die je product reviewt? Welke boodschap haalt je doelgroep eigenlijk uit de sponsored content? Tijdens een campagne worden wel views, clicks en engagement gemeten, maar toch blijft er veel onduidelijk over de effectiviteit van de inzet van influencers. Terwijl de communicatieve werking van above-the-line campagnes vaak vooraf nauwkeurig wordt getest, lijken digitale campagnes met de inzet van influencers veelal met name trial & error. Kan kwalitatief onderzoek uitkomst bieden?