Op dit moment vindt in New York het grootste congres over Search Marketing, de Search Engine Strategies, plaats. De aankomende dagen zul je hier een aantal artikelen over dit congres lezen. Allereerst een artikel van collega Marije Konneman met onder andere een sfeerimpressie van de eerste twee dagen en de keynote van Steve Berkowitz.
De SES is begonnen, en hoe! Dinsdag de eerste dag met diverse sessies, woensdag was de expo geopend waar veel belangrijke partijen met een stand aanwezig zijn. De opkomst op de tweede dag is iets groter dan gisteren, het is hier gezellig druk!
Op de eerste dag waren sessies te volgen over fundamentale zaken op het gebied van Organic Search en Search Advertising, vooral de basis. Ook werd aandacht besteed aan Multimedia & Mobile, Advertising voor gevorderden en Inhouse SEO. Over het laatste onderwerp waren 3 sessies ingepland, voor New York dus een hot onderwerp.
De tweede dag begon met een keynote conversatie met Steve Berkowitz, Senior Vice President van Microsofts Online Services Group. Steve staat bekend om zijn betrokkenheid bij de lancering van Microsoft Live Search. Danny Sullivan vroeg Steve het hemd van het lijf over zijn overstap van Ask naar Microsoft, de toekomstplannen van Microsoft en de ambities op het gebied van search. Het was een zeer interessant gesprek, maar helaas wel echt een Amerikaans commercieel praatje, wat halverwege op z’n Amerikaans onderbroken werd door een gastoptreden van Ms. Dewey. Dit grappig bedoelde toneelstukje sloeg de plank helaas een beetje mis.
Verder werd er op de 2e dag eveneens basis sessies gegeven op het gebied van Organic Search, geavanceerde sessies op gebied van Organic Search en Search Advertising. Ook veel aandacht voor conversies en contextueel adverteren.
Wat me opvalt bij de sessies die ik bijgewoond heb, is dat de dingen die verteld worden zelden nieuw zijn. Echter de visies en ervaringen van de sprekers zijn zeker zeer interessant.
Uiteraard zijn de sessies gericht op de VS, waarbij Local Search in veel sessies over advertising terugkomt. Voor Nederland is dit op dit moment nog niet echt interessant.
Verder wordt ook de nodige aandacht besteed aan Yahoo! Panama, het nieuwe advertentiesysteem van Yahoo!, wat in de VS al gelanceerd is. De eerste reacties zijn positief, dus dat belooft veel goeds.
Tenslotte wordt bij een aantal sessies duidelijk dat Google hier wel marktleider is, maar dat de verhoudingen heel anders liggen dan in Nederland. De nodige aandacht wordt namelijk ook besteed aan de 4 andere advertentieprogramma’s MSN AdCenter, Yahoo! Panama, Ask en AOL. Microsoft heeft echter voor het komende jaar nog geen plannen om onze kant op te komen met MSN AdCenter. (RvB: Morgen gaan we wat dieper in op de ontwikkelingen bij deze advertentiesystemen)
Gelukkig staat er ook nog veel op het programma. Vandaag en vrijdag staan nog veel sessies gepland. Vandaag wordt afgesloten met een ‘evening forum’ met Danny Sullivan himself. Dat belooft nog genoeg stof om over te praten!