De meeste online marketing events hebben er wel eentje: de SEO site clinic, of site scan. Een handvol SEO experts neemt zitting achter een tafel op het podium, laptops at the ready en een zacht brommende beamer die beeld op een scherm projecteert. Vanuit de zaal kun je de url van je website roepen die de deskundigen vervolgens in hun browser kloppen. Natuurlijk hoop je als goedbetaalde (want verantwoordelijke) online marketeer dat niets dan lof over de gebruikte technieken je ten deel valt. Maar dat er regelmatig aardige misbaksels tussen zitten zal niet verbazen. Zo af en toe wordt er zelfs een echte spammer tussenuit geplukt. Van welke kreten die vanaf het deskundige podium rollen moet je het Spaans benauwd krijgen? Ter lering ende vermaeck, hieronder 13 heel vervelende boodschappen die je aan je baas kunt rapporteren.

De laatste weken zien we ze steeds vaker voorbij komen: zoekresultaten met extra veel en vooral extra grote sitelinks. Niet meer twee rijtjes met vier links, nee, een blok met twee keer zes (6) resultaten, allen met een eigen mini title, mini description en een mini url erbij. Dat is een behoorlijke verandering ten opzichte van de oude situatie. Wat is er zoal veranderd, wat zijn de gevolgen en bovenal, hoe optimaliseren we dat?

Er is al veel geschreven over rich snippets en de gestructureerde data formats die nodig zijn om rich snippets te verkrijgen. Mister Web 2.0 Tim O’Reilly zegt er het volgende over:

Rich snippets could be a turning point for the Semantic Web, since, for the first time, they create a powerful economic motivation for semantic markup. Google has told us that rich snippets significantly enhance click-through rates. That means that anyone who has been doing SEO is now going to have to add microformats to their toolkit.

Maar welke verrijkte resultaten zijn er precies en hoe en wanneer krijg je die?

Ally McBeans Coffee CommunityDe meeste marketeers zijn het er wel over eens: social media marketing is het nieuwe instrument om je klanten te bereiken, aan je te binden en ze te bewegen. De explosieve groei in het aantal aanmeldingen bij Twitter, Facebook en LinkedIn zijn indicatief voor het verschijnsel dat ook de gewone mens zich steeds comfortabeler gaat voelen op prefab social networks.

Maar wat doe je nou als je speciale wensen hebt voor bijvoorbeeld de functionaliteiten van een community? Of als je meer controle wilt? Of je eigen stijl? Dan bouw je natuurlijk je eigen social community! Je hebt daarvoor een tweetal opties.

Twitter Het onderzoek dat op 20 januari gepubliceerd werd door Hitwise was erg tekenend voor mij. In Amerika is momenteel het marktaandeel van Twitter gelijk aan Digg. De kracht van Twitter (en social media in het algemeen) werd nog eens verder onderstreept bij de noodlanding van een US Airlines toestel op de Hudson in New York. Slechts enkele minuten nadat het vliegtuig zijn noodlanding had gemaakt, waren de foto’s te vinden op Flickr en verspreid via Twitter.

Het succes van Twitter lijkt een vlucht te nemen. Natuurlijk blijven er grote groepen mensen die het nut van Twitter niet inzien. En waarschijnlijk is de dienst dan ook niet echt wat die mensen nodig hebben. Anderen houden contacten bij en putten interessante informatie uit het Twitter netwerk die ze gebruiken tijdens hun dagelijkse werkzaamheden. Dit gecombineerd met berichten over het eten geven van de kat…

Maar het succes van Twitter heeft ook keerzijdes. Critici vragen zich openlijk af wat het businessmodel van Twitter gaat worden, nu ze steeds meer mainstream worden. Waar halen ze de benodigde financiën vandaan? Blijft de dienst betrouwbaar? Maar misschien nog wel belangrijker en meer “close to home”: het kapen van gebruikersnamen, zoals eerder goed beschreven door Jeroen Betrams. Valt hier iets tegen te doen?

Door mijn collega Johan van Dijk
Omdat je niet alle sessies tegelijk bij kunt wonen, stippel je van te voren een pad van mogelijke ‘toffe’ sessies uit. In deze blogpost belicht ik zoveel mogelijk de belangrijkste informatie die ik tijdens mijn Search Engine Strategies tour in New York City ben tegengekomen.

Affiliate marketing is volop in ontwikkeling. De afgelopen tijd heeft de affiliate marketing branche opnieuw niet stilgezeten. Bij deze weer een aantal updates over kennissessies, professionalisering, onderzoeken, events en de cookie wetgeving.

Kennissessies

Een ontwikkeling op het gebied van affiliate marketing is dat er steeds meer events georganiseerd worden. De focus ligt daarbij kennis overdragen. Op dinsdag 18 mei heeft Daisycon bijvoorbeeld een kennissessie gehouden in Amsterdam, waarbij de focus lag op mediabureaus: wat kunnen mediabureaus doen om nog beter campagnes te beheren? Daarnaast zal ook de IAB Taskforce een kennissessie organiseren (de Affiliate Marketing Wednesday). Dit gratis event zal voor de tweede keer plaatsvinden, nu op 16 juni aanstaande in Maarssen. De Affiliate Marketing Wednesday zal bestaan uit een aantal presentaties, gevolgd door een conversion clinic (waarbij websites die door het publiek worden aangedragen, beoordeeld worden op usability).

Er is een aantal zekerheden in het leven. Als het op Wikipedia staat is het waar, Pasen en Pinksteren zullen nooit op één dag vallen en als je merknaam een werkwoord wordt dan ben je koning. Dat laatste geldt natuurlijk voor zoekmachine Google. Sinds googelen in 2005 een officieel Nederlands werkwoord werd is de zoekgigant uit Mountain View natuurlijk niet meer weg te denken uit ons dagelijks internetgebruik. Zelfs de miljoenen marketingdollars van Microsoft, bedoeld om van Bing een echt grote naam te maken en Google naar de kroon te steken, hebben voorlopig slechts een marginaal effect op het marktaandeel van Bing. Maar er is hoop! Toch?

Het is één van de meest gevreesde situaties voor elke online marketeer: je komt erachter dat een groot deel van je content dubbel voorkomt op je site. Die mooie tekst die je hebt geschreven over blauwe fietsen staat op minstens drie pagina’s binnen je site! Deksels! Als Google dat ziet dan gaat het mis! Nu gaan al je rankings down the drain! Je wordt uit de index gegooid! Google komt langs en scheert je hond kaal! Toch?

Search Engine Strategies Chicago 2008Zoekmachinemarketing gaat steeds verder en de strijd om Google topposities betreedt een nieuw slagveld. Met het creëren en verspreiden van grappig, ontroerend en soms zelfs schokkend nieuws kan goed geld verdiend worden. Niet aan de directe media-aandacht, want de commerciële boodschap is vaak ver te zoeken, maar door de topposities in Google die met de verkregen links bereikt kunnen worden.