Nog voor aanstaande juni verdwijnen de merknamen Hotmail en MSN. In Nederland zeer populaire namen, maar wereldwijd gezien wat minder. Om hier iets aan te doen gaan deze diensten, samen met een weblog (?) op in Windows Live. Inhoudelijk verandert er niets en de diensten blijven kosteloos. Op de site van Microsoft zelf is nog niets te vinden over deze veranderingen.

Mail en SMS vervangen de papieren kerstkaarten nog steeds niet, zo berichtte het Brabants Dagblad. Maar liefst 200 miljoen stuks gaan er weer bezorgd worden deze kerst.
(...) Uit onderzoek is gebleken dat 75 procent van de Nederlanders vindt dat een sms’je een echte kerstkaart niet vervangt. En een e-card is wel makkelijk, maar het tastbare ontbreekt net als een handgeschreven wens. De interesse voor een e-card is weer dalend. (...)
Aldus een woordvoerder van TNT. Toch krijg ik juist steeds meer kerstkaarten per e-mail binnen. Vorig jaar rond deze tijd schreef ik een stukje over bijzondere kerstkaarten in m'n mailbox, met sterke voorbeelden van Bookmark en MailMedia. Ook dit jaar stromen de kaarten weer binnen, maar iets leuks ben ik helaas nog niet tegengekomen.

Dus ook dit jaar weer de oproep: wie heeft er nou écht originele kerstkaarten (per e-mail) binnengekregen dit jaar?

We naderen de kerstdagen en dat betekent dat de mailboxen weer volstromen met digitale kerstkaarten. De meeste verschrikkelijk saai, maar gelukkig af en toe ook een erg leuke. Vandaag kreeg ik 2 erg originele kerstkaarten:

Bookmark - Lange Peet & Baas B met ‘De klant van’
MailMedia - Santa Racer

Iemand anders nog meer leuke voorbeelden van hoe het wel moet?

In Nederland geeft 74% van de internettende mensen aan lid te zijn van een netwerksite. Dat zijn dus ook uw (potentiële) klanten en werknemers. Toch zijn adverteerders nog steeds huiverig om te gaan adverteren of participeren in sociale netwerken. Vandaag ben ik te gast op de CSN Conference, een complete congresdag over de kansen en krachten van social networks voor marketing en recruitment doeleinden, in de Industrieele Groote Club op de dam in Amsterdam.

In de loop van de dag zal ik dit bericht updaten met verslagen van de keynote spreker, Niels de Kind van de Telegraaf Media Groep, en de parallel workshops. Ik heb ervoor gekozen om het marketingprogramma te volgen, met Sander Dullaart (Favela Fabric), David Nieborg (UvA en Gamespace.nl) en Suzan Fluitman (Fluitman.com) als sprekers.

Ook Frankwatching is vandaag aanwezig om verslag te doen en CORPtv.nl maakt een videoregistratie. Gordon Lokenberg zit verder actief te twitteren naast me.

Gisteren is een vernieuwde versie (2.0) van Uitzendinggemist.nl van start gegaan. Er zijn een aantal mogelijkheden aan de website toegevoegd. Het leukste komt echter nog. Binnenkort zal de dienst ‘Mijn Uitzending Gemist’ gelanceerd worden, waardoor het voor de kijker mogelijk is om zelf een programma samen te stellen. De geselecteerde clips worden dan in de gevraagde volgorde afgespeeld. Vanaf september zullen de uitzendingen bovendien beschikbaar komen in MPEG4 (ipv RealPlayer encodering) om meer aan te sluiten bij de mogelijkheden van vodcasting. Dit alles maakte William Valkenburg, content manager van omroep.nl, gisteren bekend tijdens een speciale persbijeenkomst.

{title}In 2005, 2006 en 2007 verzamelden we hier voorbeelden van online kerstkaart-campagnes die nét even wat origineler zijn dan alle standaard kaarten. Daar krijgen we er immers al meer dan genoeg van binnen…

Daarom ook dit jaar weer de oproep: Wie heeft een leuke, originele of bijzondere kerstkaart ontvangen? Plaats hm in de reacties!

Het enige noemenswaardige voorbeeld die ik dit jaar ontvangen heb is een leuke campagne van Holy Cow!. Klik op ‘meer’ voor de uitwerking.

Inmiddels zie je in alle media de WK acties voorbijkomen. Je kunt het zo gek niet verzinnen of het is ineens oranje. Paul van Veenendaal is inmiddels bezig met het opstellen van een lijst met acties, waarbij gestemd kan worden op de beste. Marc Roos opende de avond door een willekeurig aantal van deze WK acties te laten zien. Stuk voor stuk prachtig, maar wat leveren ze nou eigenlijk op? Dat is waar de DeMeter avond gisteravond in het Olympisch Stadion over ging. Een praktisch verhaal dus, met spraakmakende cases van Sloggi, Vodafone en Draft. En met opvallend veel voetbalkennis in de zaal.

{title}Op 19 mei aanstaande organiseert DeMeter wederom de populaire thema-avond De Toekomst van DM. Een inspirerende avond voor iedere marketeer die up-to-date wil blijven. Maar liefst 7 verschillende topsprekers zullen deze avond hun visie presenteren over onze toekomst. Voorafgaand aan deze avond heeft DeMeter de sprekers zeven vragen voorgelegd hoe zij onze ‘toekomst van DM’ precies zien. Wat dàt is precies waar de avond om draait.

In dit bericht de antwoorden van Rick Nieman, presentator van het RTL Nieuws en auteur van ‘De Goeroe Methode’. Reacties zijn uiteraard van harte welkom! Mee discussiëren over het thema van het evenement, ‘Mind The Gap’, kan in het bericht van Luuk Ros voor ‘Facts Inside’!

Vandaag wordt alweer voor de 5e keer de E-mail Marketing Conferentie gehouden, ditmaal in het Media Plaza in Utrecht. De conferentie moet inzicht gaan bieden in de stand van zaken rond e-mail marketing in Nederland, met veel cases, een overzicht van nieuwe technieken, een blik op de toekomst van het medium en heel veel tips en trucs. En natuurlijk de uitreiking van de EMMA’s.

Ik zal de hele dag aanwezig zijn en zoveel mogelijk live verslag doen van de sprekers, door middel van updates op dit bericht. Ook Frank Janssen heeft inmiddels verslagen online staan. De verslagen tot nu toe in dit bericht:

  • E-mailmarketing: trends & challenges
  • E-mail als volwaardig marketing & sales kanaal bij Essent
  • Wat gebeurt er in de voorloper UK: een benchmark met tips
  • Het eerste grote Nederlandse e-mailmarketing onderzoek (primeur!)
  • E-mailmarketing in een winkelbedrijf (t for Telecom)
  • Challenges of e-mail marketing on a global level (KLM)
  • Digitale direct marketing kan slimmer en leuker
  • Hoe wordt uw e-mail beoordeeld en gelezen

De winnaars van de Nationale Thuiswinkel Awards 2007 zijn bekend! De Awards werden gisteravond uitgereikt tijdens een besloten gala-avond in Hotel Huis ter Duin, met Sylvana Simons als gastvrouw. Maar liefst 177.000 consumenten brachten de afgelopen tijd hun stem uit en dat leverde een verrassende winnaar op: Kleertjes.com.

De winnaars binnen de andere hoofdcategorieën:

Binnen de hoofdcategorieën vielen meerdere subcategorieën, waarvan de winnaars op de website van Thuiswinkel.org staan.