Biografie
De eerste stappen op het internet deed ik een ruim tien jaar terug. Vanwege wat freelance werk voor weekblad ZuidFriesland (onderdeel van Hoekstra te Emmeloord) en mijn werkzaamheden in de IT was mijn eerste wapenfeit het online brengen van die krant. Dat was toen nog iets wat heel simpel en kleinschalig kon worden opgezet. Feitelijk deden we niets anders dan de code via een find&replace;vervangen voor standaard HTML.
1999 was vervolgens het jaar dat ik voor het eerste kennis maakte met échte online promotie. De promotie van Amerikaanse adultwebsites. Dat betekende in 1999 een gallery maken en deze aanmelden bij bv The Hun en daarna je vingers gekruisd houden en hopen dat deze je linkje zou plaatsen ;-)
In een paar jaar tijd groeide de markt voor TGP (Thumbnail Gallery Post) echter uit tot een miljoenen (miljarden?) industrie. De groei van het aantal internet aansluitingen vlak na de eeuw wisseling en de komst van paypal en bijvoorbeeld E Passporte als betaalmiddel zorgde ervoor dat de adult booming business was.
In 2002 begonnen als portalmanager bij Blixem Interner Services. Daar me vooral bezig gehouden met hookers (maar ook opzet cams en aantal betaalsites). Op 10 januari 2004 werd deze site door een stukje in het parool en op Planet.nl letterlijk gelanceerd. Op Alexa.com is nog steeds de piek in bezoekers duidelijk zichtbaar.
Voor de mensen die het gemist hebben: Heleen van Royen schreef een artikel waarin naar buiten kwam dat Rob Oudkerk coke zou gebruiken en porno sites bezocht op de pc van het werk. Onder pornosites werd hookers verstaan en ik was en bén van mening dat hookers geen porno site is maar “slechts” een consumenten forum waarop prostitutie wordt besproken. De combinatie “oudkerk” en “hookers” is nog steeds leuk terug te vinden op google. Mevrouw Schaapman (ex prostituee en fel tegenstander van hookers) is eveneens een drijvende kracht geweest voor de website. De samenwerking met Soa Aids Nederland en de campagne tegen vrouwenhandel zorgde er echter ook voor dat het forum uitgroeide tot een serieus medium.
Het laatste kwartaal van 2006 voor PEAK-IT de online strategie bekeken en geoptimaliseerd. Op projectbasis voor dit IT detacheringsbedrijf de overgang aangestuurd van nixweten naar meten=weten.
WebAnalytics/Adwords based.
Begin 2007 begonnen bij HostNet te Amsterdam als InternetMarketeer. Doel het verbeteren van de SEM/SEO en verhogen van de conversieratio op de website zelf.
Daarnaast ben ik dus één van de bloggers op marketingfacts :)
Sinds eind 2007 werkzaam voor Telegraaf Media Nederland. Binnen het concern hou ik me bezig met product management. Gebieden zijn daarbij; Mobile/Video/Unsold Inventory en web analyse.
-
Mokkels gaat naar Blixem
15 maart 2007, Martin van der Meij | 37065x
10600x
-
KPN vs UPC: 1 - 0
23 november 2006, Martin van der Meij | 31029x
10482x
-
Web 2.0 stormt top 20 binnen van best bezochte websites 2006
7 december 2006, Martin van der Meij | 26195x
9116x
-
Recruitment in Nederland
7 december 2006, Martin van der Meij | 23664x
8194x
-
Surf2Music sluit deal met Sanoma
20 november 2006, Martin van der Meij | 32557x
6102x
-
Mokkels gaat naar Blixem
15 maart 2007, Martin van der Meij | 37065x
10600x
-
Waar een foutformulier goed in kan zijn?
7 februari 2007, Martin van der Meij | 36035x
3930x
-
SNS Bank stapt in internet broadcasting
15 januari 2007, Martin van der Meij | 28884x
5905x
-
Recruitment in Nederland
7 december 2006, Martin van der Meij | 23664x
8194x
-
Web 2.0 stormt top 20 binnen van best bezochte websites 2006
7 december 2006, Martin van der Meij | 26195x
9116x
- Kleine ad-formats werken beter dan grote, positie het belangrijkst Hoe minder relevant je advertentie hoe groter de uiting moet zijn om dit te compenseren? Hoe relevanter je advertentie hoe kleiner de uiting dus kan zijn.. tja uhm make sense :) dinsdag 25 augustus 2009 08:59
- Productvergelijker YouTellMe: ‘Wij gaan Kieskeurig verslaan’ Klinkt als een gevalletje SouthParkKabouter. Step1: Steal underwear Step3: Make profit dinsdag 3 februari 2009 16:09
- Groei netto mediabestedingen online display advertising in 2008: 10 procent ik ben inderdaad ook wel heel erg benieuwd naar een voorspelling voor 2009. Uitgaande van een dalende trend. Waar zitten dan de winnaars voor 2009? vrijdag 30 januari 2009 14:11





