{title}

Rens Dietz

Marketing Manager Coosto

4 posts  –  1 reacties


  • @RensDietz
  • linkedIn
  • website
  • Volg Rens Dietz via RSS

Rens Dietz is medeverantwoordelijk voor de Marketing & Communicatie bij Coosto. Coosto is een social media monitoring en webcare tool. Coosto indexeert sociale netwerksites, nieuwssites, blogs en fora. Coosto gebruikt daarvoor een speciaal ontwikkeld en uniek webarchief dat dagelijks wordt aangevuld met miljoenen berichten vanuit meer dan 390.000 bronnen. Hierdoor is het eenvoudig om online ontwikkelingen te volgen en onderzoeken.

recente artikelen van Rens Dietz
Tweede Kamerleden op Twitter: tijdens en na de verkiezingen

Tweede Kamerleden op Twitter: tijdens en na de verkiezingen

Zoals we op deze plaats al vaker hebben laten zien, zijn politici behoorlijk actief op sociale media in verkiezingstijd. Iedere stem telt tenslotte. Het leek ons interessant om te meten of dit buiten verkiezingsperiode ook zo is. Zetten politici sociale media in voor de permanente campagne? Zien ze sociale media als een manier om in contact te staan met de kiezer? We zijn eens in de data gedoken.

Lees verder »

(Coosto)

20 maart 2013


Social media marketing
  • 0
  • 5262
  • -
  • -
  • -
  • -
Fans creëren online: een makkie voor de voetballerij?

Fans creëren online: een makkie voor de voetballerij?

Het is ongetwijfeld één van de belangrijkste marketingtrends van de afgelopen jaren: het creëren van fans. Klanten, gasten of bezoekers zijn tegenwoordig nietszeggend als je geen fans hebt. Sociale media bieden nieuwe mogelijkheden om fans te creëren, maar het biedt vooral manieren om de hoeveelheid fans te meten. (Ik laat even in het midden of het tellen van Facebooklikes of retweets een goede graadmeter is.) Organisaties die weinig moeite hebben met het creëren van fans zijn Betaald Voetbal Organisaties: voetbalclubs hebben veel fans. Ook online, zo blijkt verderop in deze blog. Des te interessanter om te kijken wat zij doen met hun fans online. Er wordt online enorm veel gesproken over voetbalclubs, dus trends zijn eenvoudig te vinden. Wat doen ze daarmee en wat valt er nog te halen?

Lees verder »

(Coosto)

2 januari 2013


Social media marketing
  • 8
  • 13836
  • -
  • -
  • -
  • -
Geografische inzichten op social media, kan een merk nog zonder?

Geografische inzichten op social media, kan een merk nog zonder?

Social media-berichten analyseren op basis van geografie is leuk, dat merken we deze week bij Coosto nu we onze nieuwe bètafeature GeoMark deels hebben opengesteld voor het grote publiek. Mensen doorzoeken over welke plaatsen zij op sociale media hebben gesproken in de afgelopen periode. Ook bekijken bezoekers veelvuldig welke plaatsen worden genoemd in combinatie met ‘inbraak’, ‘rellen’ en ‘zonsondergang’. In deze blog probeer ik, aan de hand van een praktijkvoorbeeld voor het merk Albert Heijn, te laten zien wat de waarde van geo-analyse voor een merk kan zijn. En dat kan ook best leuk zijn!

Lees verder »

(Coosto)

29 november 2012


Web analytics
  • 3
  • 12125
  • -
  • -
  • -
  • -
Inzichten over een evenement verschaffen? Monitor het sociale web!

(Coosto)

6 juni 2012


Social media marketing
Web analytics
  • 4
  • 8450
  • -
  • -
  • -
  • -

Inzichten over een evenement verschaffen? Monitor het sociale web!

Vorig weekend vond de 43e editie van Pinkpop plaats. In de afgelopen 43 jaar is Pinkpop natuurlijk erg veranderd. Thuisblijvers kunnen al jaren een beetje van de sfeer proeven via radio en televisie-uitzendingen. De laatste jaren zijn daar uitzendingen via internet en gebruik van sociale media bij gekomen, die rondom evenementen zoals Pinkpop enorm actief gebruikt worden. Hierdoor is het erg goed mogelijk geworden om deze data te analyseren.

Lees verder »