Meer over dit onderwerp (AskNow)
Meer uit deze rubriek(en)
- T-Mobile favoriet voor sim only abonnement 9 februari 2010, Henk Kroezen
- Pre-roll advertenties worden steeds minder afgekeken 3 februari 2010, Remco Bron
- Onderzoek toont toenemende adoptie van social media in bedrijven 1 februari 2010, J-P De Clerck
- SlideshareReview (66): 3% Twelpforce 28 januari 2010, Wichert van Engelen
- Nielsen: 82 procent meer tijd naar social networks 28 januari 2010, Matthijs van den Broek
Laatste Viral Friday




Volgens Blogcn is in China 60% van de webloggers een vrouw:
Q: What's your user base like?
Sixty percent of our users are female.
Q: Isn't that surprising, since China's Internet has long been so male-dominated?
A: Boys and men don't have time to write very much. Girls are more emotional, more articulate about their feelings. Besides, a lot of boys are busy playing online games.
A Watchful Eye on China's Blogosphere
Dit zijn mooie cijfers: ze zijn eindelijk online!
Interessant om 'bevestigingen' te lezen als:
- ze doen meer aan windowshopping;
- ze doen meer aan online spelletjes (in rapport 'vermaak');
- ze kopen meer en meer online.
Volgens mij liggen hier duidelijk kansen!
dank voor de tip Marco. de ppt had ik al wel, maar de pdf maakt het compleet.
Nederland loopt gewoon hopeloos achter.
In het buitenland zijn ze er allang achter dat vrouwen een zeer interessante doelgroep vormen ( 80% van de aankoopbeslissingen wordt door vrouwen genomen) en dat mannen en vrouwen qua marketing het beste anders benaderd kunnen worden.
In de VS en Engeland houden ook talloze bedrijven zich bezig met
vrouwenmarketing of meer algemeen met gendermarketing.
Zie o.a. [url=http://www.reachwomen.com]http://www.reachwomen.com[/url] en natuurlijk de site van Martha Barletta [url=http://www.trendsight.com]http://www.trendsight.com[/url]
Over kansen gesproken... Uit mijn NIMA-C scriptie (2005):
-Internet als informatiebron rondom zwangerschap-
Zwangere vrouwen (85%) en jonge moeders (80%) noemen Internet als het belangrijkste medium voor informatievoorziening rondom het (aanstaande) moederschap, gevolgd door tijdschriften, arts en consultatiebureau.
Bron: TNS NIPO/Wij Special Media: ‘Meer op de kleintjes letten, bestedingen in de babymarkt 2005’
Dat zwangere vrouwen internet als het belangrijkste medium voor informatie zien, verbaast me niet eens zo zeer.
Alhoewel je zou denken dat de familie toch op nummer 1 staat.
Vrouwen zijn altijd op zoek naar product informatie. Het aankooproces tussen mannen en vrouwen is ook verschillend.
Mannen hebben meestal een prioriteitenlijstje waar ze niet van afwijken. Vrouwen beginnen het aankoopproces met te zoeken naar informatie. Dan maken ze een lijst met punten, maar die passen ze continu aan. Zaken die in eerste instantie belangrijk leken, kunnen later onbelangrijk worden en omgekeerd.
Ze kunnen lang zoeken tot ze het product hebben dat ze echt willen. Barletta schrijft dan ook : 'women are looking for the perfect answer'.
Daarnaast hechten vrouwen veel meer waarde aan de ervaringsverhalen van anderen dan mannen.
En bedrijven zouden dus inderdaad veel beter kunnen inspelen op de vrouwenmarkt door meer productinfo te geven, de
mogelijkheid te bieden ervaringsverhalen uit te wisselen en aparte plekken voor vrouwen te maken.
Zoals http://www.gm.com/vc/women/ van General Motors.