76611
donderdag 15 september 2005, 14:11 uur

VGZ leest website voor

(Upstream) | @marcoderksen
E-business,

Zorgverzekeraar VGZ gaat als eerste Nederlandse organisatie ReadSpeaker gebruiken. Readspeaker is software waarmee de tekst op een website aan de bezoeker voorgelezen wordt.

De technologie is eenvoudig te gebruiken en vereist geen specifieke kennis bij de gebruiker. Website-bezoekers klikken op de speciale ‘Lees Voor’-knop en de tekst op die pagina, of een geselecteerde alinea wordt voorgelezen.

VGZ wil hiermee haar internetpagina’s toegankelijker maken voor mensen met een leeshandicap zoals slechtzienden, dyslectici, mensen met een verstandelijke handicap of analfabeten. Of gewoon voor iedereen die liever luistert dan leest.

Bron:
http://www.nu.nl/

Meer van deze auteur

Meer uit deze rubriek(en)

eer

Meer over dit onderwerp

  • Geen gerelateerde cursus gevonden
eer

Dit is wel handig, en kan een groot succes worden, vooral op nieuwssites. Mensen zullen op deze manier stukken meer van het dagelijkse nieuws te weten komen, het is algemeen bekend dat luisteren effectiever is dan lezen.

Meld je aan of log in.