Speculaties over marktaandeel Firefox

   19 november 2004    @marcoderksen

Speculaties over marktaandeel FirefoxHet is aardig om te zien hoe de media speculeert over het marktaandeel Firefox. De schattingen lopen uiteen van 1,0 tot 20% (zie ook: Firefox gaat voor 10 procent van de websurfers).

Gisteren zette Planet de cijfers van weblogs als Geenstijl en Mijnkopthee af tegen de cijfers van Startpagina. De weblogs zouden te specialistisch zijn en daardoor een verkeerd beeld geven. Startpagina met meer dan 3,5 miljoen dagelijkse gebruikers zou een beter beeld geven van de huidige situatie. Planet gaat daarbij echter voorbij aan het feit dat de gemiddelde startpaginagebruiker niet echt representatief is voor de gemiddelde internetgebruiker.

Voor de verschillende dochterpagina’s is het browsergebruik eens op een rijtje gezet. Duidelijk is dat het gebruik van Firefox sterk afhankelijk is van het type internetgebruiker. Zo heeft ruim 30% van de RSS-paginabezoeker Firefox geinstalleerd. De bezoekers van de tuinpagina daarentegen hebben nog helemaal geen Firefox geinstalleerd.

Browsergebuik verschillende dochterpagina's

Gepost in: Cijfers en feiten

Over de auteur

Speculaties over marktaandeel Firefox

, Upstream

Oprichter/partner Upstream, Marketingfacts, Arnhem Dichtbij, SportNEXT, TravelNext, FoodNext, RvT VPRO, Bestuurslid Luxor Live, docent HAN Zie voor details: Upstream.nl

4 Reacties

Speculaties over marktaandeel Firefox

Peter

De dochter http://punk.pagina.nl heeft 14,1% Firefoxgebruikers, dat is dan blijkbaar toch wel meer dan de gemiddelde startpaginabezoeker :)

geplaatst op 19-11-2004 om 08:33 uur

Speculaties over marktaandeel Firefox

Marco Derksen, Upstream

Het is inderdaad sterk afhankelijk van type dochterpagina. De cijfers van de algemene startpagina zijn absoluut NIET representatief omdat dit vooral mensen zijn die nauwelijks weten hoe ze - met ale respect - een pc moeten opstarten, laat staan dat ze in staat zijn een nieuwe browser te installeren.

geplaatst op 19-11-2004 om 08:40 uur

Speculaties over marktaandeel Firefox

Arnd Jan Gulmans

De lezers van vrouwen, tuin, voetbal en baby.pagina.nl blijven ook een beetje achter in het updaten van hun IE.

geplaatst op 19-11-2004 om 09:40 uur

Speculaties over marktaandeel Firefox

Johan

Op http://salou.startkabel.nl is bijvoorbeeld maar 1% van de bezoekers een Firefox gebruiker.
Ik denk dat het werkelijke percentage ergens rond de 5% ligt.

geplaatst op 19-11-2004 om 13:30 uur

Plaats een reactie

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.