Single page checkout zorgt voor enorme toename verkopen

   19 februari 2005   

Twee online shops uit de VS hebben afgelopen maanden ge-experimenteerd met een Rich Internet Application die er voor zorgt dat de afwikkeling van het shopping proces op 1 pagina plaatsvindt. Wat blijkt: dit leidt tot 50% afname van het aantal afhakers. Aangezien meer dan de helft van de shoppers die een artikel in het winkelwagentje doen, de bestelling niet afmaakt, is dit een enorme toename van de conversieratio.

De beide shops, TJMaxx.com en HomeGoods hebben deze nieuwe shoppingcard allebei getest te opzichte van de traditionele, uit meerdere pagina’s bestaande shoppingcard. Momenteel is de applicatie bij TJMaxx.com te zien.

Bron: E-commerce Times

Gepost in: Web analytics

Over de auteur

Single page checkout zorgt voor enorme toename verkopen

Werkzaam bij TNS Singapore als Senior Manager Interactive op het gebied van (nieuwe) media en emerging technologies. Met name gespecialiseerd in het toepassen van nieuwe onderzoeksmethoden en -technieken.

7 Reacties

Single page checkout zorgt voor enorme toename verkopen

Frank Meeuwsen, The Incredible Adventure starts here...

Er zijn meer cases bekend waarbij RIA's voor een enorme afname van het aantal afhakeres zorgt. Het Broadmoor Hotel is een schoolvoorbeeld. 89% toename in reserveringen, conversierate verdubbeld, 66% toename in geboekte kamers. Zie ook Macromedia voor interessante white papers.

geplaatst op 19-02-2005 om 22:30 uur

Single page checkout zorgt voor enorme toename verkopen

Kasper Katje

Ik las deze week nog ergens dat veel van dit soort nieuwe concepten worden mogelijk gemaakt door ondermeer Macromedia's Flex. Hoogste tijd om me daar eens in te verdiepen.

geplaatst op 20-02-2005 om 06:22 uur

Single page checkout zorgt voor enorme toename verkopen

Bernice Klaassen

Ziet er inderdaad goed uit Kasper. Zeker de moeite waard om de demo te bekijken.

geplaatst op 20-02-2005 om 08:50 uur

Single page checkout zorgt voor enorme toename verkopen

Sander Duivestein

Blijft verbazingwekkend. Al meerdere jaren predikt Macromedia RIA's en pas nu komt er een case op de proppen?

Tsjek ook: http://www.backbase.nl/, het Nederlandse antwoord op RIA's.

geplaatst op 20-02-2005 om 09:50 uur

Single page checkout zorgt voor enorme toename verkopen

canol

jammer dat het linkje http://www.mediafact.nl/HomeGoods.com niet werkt!

geplaatst op 20-02-2005 om 12:11 uur

Single page checkout zorgt voor enorme toename verkopen

Bernice Klaassen

Fixed, thanx

geplaatst op 20-02-2005 om 12:29 uur

Single page checkout zorgt voor enorme toename verkopen

Frank Meeuwsen

@Sander: Om te zeggen dat er nu pas een case is, is wat overdreven. Wij (Rhinofly) zijn er al een flinke tijd mee bezig. De uitdaging is echter om klanten zo ver te krijgen om mee te gaan in je gedachtengang. Zelfs bij cijfers zoals ik van Broadmoor noemde, twijfelt men en blijft men liever bij het oude vertrouwde. Natuurlijk speelde het slechte economische klimaat ook mee de afgelopen jaren. Je ziet nu wel dat men durft te investeren in deze technologie.
Enkele voorbeelden uit onze stal (als ik zo vrij mag zijn):
- Mazak, zoekmachine voor hun euhm...machines: http://www.mazak.nl/go/searchengine
- Buutvrij, need I say more?: http://www.buutvrij.com
- Everest2004, ondersteunende site voor de beklimming van Wilco van Rooijen. Check de video sectie: http://www.everest2004.nl

Ik kan je helaas geen cijfers en cases geven rondom deze sites, maar je mag van me aannemen dat het gebruik van RIA's duidelijk een toename aan de gebruikersbeleving geven.

geplaatst op 20-02-2005 om 20:38 uur

Plaats een reactie

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.