75573
maandag 23 mei 2005, 7:10 uur

Mozilla Firefox beste browser

(Upstream) | @marcoderksen

Mozilla Firefox beste browser

CNET heeft 6 browsers met elkaar vergeleken. Mozilla Firefox komt daarbij als beste uit de bus gevolgd door Netscape 8 en Safari RSS. Internet Explorer 6, Deepnet Explorer en Opera 8 scoorden het slechtste. Opvallend is dat Microsoft (nog) de enige aanbieder is zonder RSS-integratie (via: Webdrain).

Meer van deze auteur

Meer uit deze rubriek(en)

eer

Meer over dit onderwerp

  • Geen gerelateerde cursus gevonden
eer

Microsoft is ook nog de enige zonder CSS2 support en tabbed browsing.

En microsoft voldoet ook niet aan webstandaarden, want serieuze problemen oplevert voor toegankelijkheid

Het is alleen jammer dat Firefox geen rekening houdt met minder sterk geprogrammeerde websites. Het is nou eenmaal een feit dat je vaak terugvalt op Internet Explorer om een website toch goed te kunnen bekijken. Met name javascripting geeft veel problemen.

Het is inderdaad jammer dat Firefox bepaalde (slecht geprogrammeerde) sites soms niet lekker laat zien. Gelukkig gaat het met 98% van de sites wel goed. Voor die andere 2 procent raad ik iedereen aan deze plugin te installeren:
IE view

Dit zorgt ervoor dat er een optie 'view this page in IE' onder de rechtermuisknop komt. Je kunt dan van alle voordelen van Firefox genieten, en die enkele keer dat het niet lukt kun je eenvoudig naar IE.

Verder zijn de webdeveloper toolbar en de PageRank Status onmisbaar. Zie veel meer handige of leuke plugins.

Firefox bevalt me van het moment al perfect, maar ik betwijfel of het ooit zal doordringen tot de mainstream. Met de huidige strategie van Mozilla zie ik de a-technische doelgroep van webgebruikers niet zo snel over stappen. Ik bedoel: IE zit standaard bij hun OS. Als dat niet verandert zal Microsoft altijd met de scepter blijven zwaaien.

98% als je javascript aan laat staan. Toch wordt er momenteel geadviseerd om deze uit te zetten:

http://www.tweakers.net/nieuws/37240/?highlight=javascript+firefox

Verder ondersteunt firefox geen activex wat toch wel erg handig kan zijn (mits veilig geintegreerd).

Voor een leuk lijstje van websites waar firefox niet mee onderweg kan zie:

http://www.computergripes.com/firefoxsites.html





En mijn hoofdreden om Firefox te gebruiken, de perfecte blokkering van pop-ups, is nu ook om zeep geholpen.
Ik krijg nu pop-ups van Jamba cs met als titel 'Aurora' in de Windows-balk.
Zijn ze de Firefox-programmeurs te slim af?

@Peter Kentie: FF blokkeert popups redelijk goed. Een bekende zwakte is de popup gegenereerd door een Flash-filmpje. Deze wordt nog niet geblokkeerd. FF 1.1 zou daar wat aan gaan doen.
Wat je voorlopig zou kunnen doen is de 'Adblock' extensie installeren. Hiermee krijg je de optie om doelgericht advertentieblokken en hun scripts/flashbanners te blokkeren. En hopelijk dus ook die vervelende Jamba popups.

@Ivan Spijker: Jouw bericht is gebaseerd op oud nieuws. Die lekken zijn al binnen 2 dagen na bekendmaking (11 mei) gedicht. Je hoeft alleen de laatste FF versie (1.0.4) te halen op: http://www.mozilla.org/products/firefox/all
Wat betreft de script-errors. FF1 is net zo vergevend als IE6, alleen kent het sommige IE-only dingen niet. En als het alleen in IE6 werkt, vraag ik mij af of het ook wel werkt in IE5 of IE4.
En ActiveX kan in sommige gevallen inderdaad handig zijn, maar de implementatie is inherent onveilig.

Meld je aan of log in.