Google test keyword-clustering

   16 januari 2006    @trafficbuilders

Volgens berichten op Search Engine Watch test Google momenteel een functie die we kennen als keyword-clustering van de Nederlandse zoekmachine Zoeken.nl. Google biedt de nieuwe feature aan als “quick result”.

We kenden deze feature al van Google Base, maar dit is de eerste keer dat men het in de reguliere organische zoekresultaten tegenkomt. Keyword-clustering of keyword refinement biedt een gemakkelijke manier om zoekopdrachten te specificeren. De suggesties worden gegeven op basis van woorden die veel in combinatie met elkaar voorkomen en/of tot hetzelfde thema behoren. Zo kan een zoekopdracht naar “marketing” automatisch worden gespecificeerd in bijv. “internet marketing” of “direct marketing”.

Een nuttige feature die naar verwachting zeer snel standaard binnen Google beschikbaar zal zijn.

Gepost in: Zoekmachine marketing

Over de auteur

Google test keyword-clustering

, Traffic Builders BV

Entrepreneur met passie voor online marketing, oprichter van Traffic Builders zoekmachinemarketing B.V.: hèt marketinggedreven en resultaatgerichte zoekmachinemarketingbureau van Nederland. Wolter Tjeenk Willink is regelmatig als gastspreker/-docent te gast bij diverse congressen en opleidingsinstituten waaronder het nationale zoekmachinemarketingcongres 'Speld in Hooiberg', Praktijkcongres eMarketing, de Webwinkel Vakdagen, Digital Media Event in de RAI en Nyenrode Business University. Wolter over Traffic Builders: "reeds sinds 2001 zijn we gespecialiseerd in zoekmachine-optimalisatie, adverteren in zoekmachines en conversie-optimalisatie, bezien vanuit een marketinggedreven visie. We worden graag afgerekend op de resultaten die we voor opdrachtgevers realiseren, en werken dan ook veelal performance-based". Referenties van Traffic Builders zijn o.a. PricewaterhouseCoopers, Huis & Hypotheek (nominatie Search Engine Marketing Award 2007), STORK SMT, Vaya.nl, Evenementsreizen, D-Tours Vliegreizen, Sudtours en Buurtlink.nl en vele andere organisaties van MKB tot multinational in binnen- en buitenland. Zie ook het eigen zoekmachinemarketing blog van Traffic Builders: http://www.traffic-builders.com/tblog

2 Reacties

Google test keyword-clustering

Roel Schiefelbusch, Mangrove

Hadden Altavista en alltheweb dat ook niet? Ik zie het daar nu niet meer terug... In ieder geval niet zo prominent. Vraag me af waarom het daar weg (of minder prominent aanwezig) is.

geplaatst op 16-01-2006 om 17:26 uur

Google test keyword-clustering

Spike

Ik heb het al wel gezien bij de zoekmachine Ask Jeeves. Zie Ask.com

geplaatst op 17-01-2006 om 09:46 uur

Plaats een reactie

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.