Google Adwords Quality Based Bidding een feit

   17 augustus 2005    @trafficbuilders

Na de aankondiging van Quality Based Bidding bij Google Adwords is deze nieuwe feature vandaag dan eigenlijk gelanceerd. De wijzigingen stellen adverteerders in staat om meer controle uit te oefenen over de campagnes op keywords die zij belangrijk achten.

Adverteerders die gebruik maken van Google Adwords wordt aangeraden om in te loggen op het account om te zien of de keywords nog actief zijn. Door de nieuwe feature worden keywords namelijk niet meer “rated” zoals voorheen maar simpelweg op actief of non-actief gezet op basis van de maximale CPC en kwaliteit van de campagne.

De belangrijkste wijziging is wel dat het minimumbod niet langer ?0,05 is voor alle keywords. Het minimum CPC-bod is nu afhankelijk van de kwaliteit van de advertenties. Hierbij is de kwaliteit afhankelijk van onder meer de CTR van de advertentie, de relevantie van de advertentie ten opzichte van het keyword, historische performance en enkele andere indicatiefactoren waarover Google momenteel nog niets kwijt wil.

Nieuwe ronde, nieuwe prijzen dus, waarbij elke adverteerder campagnes opnieuw zal moeten gaan beoordelen. Goed lopende campagnes met een hoge CTR en een voldoende hoge CPC zullen momenteel gewoon doorlopen.

Meer informatie over wat er gewijzigd is is te vinden in de speciale Google FAQ.

Gepost in: Zoekmachine marketing

Over de auteur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

, Traffic Builders BV

Entrepreneur met passie voor online marketing, oprichter van Traffic Builders zoekmachinemarketing B.V.: hèt marketinggedreven en resultaatgerichte zoekmachinemarketingbureau van Nederland. Wolter Tjeenk Willink is regelmatig als gastspreker/-docent te gast bij diverse congressen en opleidingsinstituten waaronder het nationale zoekmachinemarketingcongres 'Speld in Hooiberg', Praktijkcongres eMarketing, de Webwinkel Vakdagen, Digital Media Event in de RAI en Nyenrode Business University. Wolter over Traffic Builders: "reeds sinds 2001 zijn we gespecialiseerd in zoekmachine-optimalisatie, adverteren in zoekmachines en conversie-optimalisatie, bezien vanuit een marketinggedreven visie. We worden graag afgerekend op de resultaten die we voor opdrachtgevers realiseren, en werken dan ook veelal performance-based". Referenties van Traffic Builders zijn o.a. PricewaterhouseCoopers, Huis & Hypotheek (nominatie Search Engine Marketing Award 2007), STORK SMT, Vaya.nl, Evenementsreizen, D-Tours Vliegreizen, Sudtours en Buurtlink.nl en vele andere organisaties van MKB tot multinational in binnen- en buitenland. Zie ook het eigen zoekmachinemarketing blog van Traffic Builders: http://www.traffic-builders.com/tblog

17 Reacties

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Patrick

Daar ben ik lekker mee: 90% van mijn zoekwoorden zijn geblokeerd. Zelfs zoekwoorden met een CTR van meer dan 4% zijn geblokkeerd. Het gaat hierbij niet om veel gebruikte zoekwoorden: er zijn nu geen adverteerders op die zoekwoorden (op de Nederlandse markt).

Als ik de campagnes door wil zetten mag ik tussen de 4 en 80 keer zo veel betalen.
Kortom: einde Google Adwords wat mij betreft.

geplaatst op 17-08-2005 om 10:09 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Wolter Tjeenk Willink, Traffic Builders BV

Mag ik vragen om welke keywords het ondermeer gaat? Lijkt me dat er wel een mouw aan te passen valt namelijk.

geplaatst op 17-08-2005 om 10:26 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Patrick

In een campagne om een formule 1 magazine (affiliate) te promoten had ik o.a. de volgende AdWords: (ook bij andere campagnes zijn +/- 90% van de woorden inactief)

"Williams" nu: 4,14 (1 concurrent)
"Albers" 0,83 (0 concurrenten)
[BAR-Honda] €0,42 (0 concurrenten) --> CTR was 4,3%!!
[Frits van Eldik] €0,34 (0 concurrenten)
formule1 pics €0,34 (0 concurrenten)
[Valentino Rossi] €0,25 (1 concurrent)
"f1" €0,83 (3 concurrenten)
[mclaren f1] €0,34 (1 concurrent)
[Jan Lammers] €0,42 (1 concurrent)
[Raikkonen] €0,83 (0 concurrenten)

[formule 1 istanbul]; [racing for holland]; [rtl autosport]; [formule 1 nieuws]; [formule 1 crashes]; double dutch; [formule 1 agenda]; [formule 1 rotterdam]; [formule 1 wagens]; [minardi ps05]; [formule 1 magazine]; geschiedenis formule 1; [fernando alonso minardi] (de meeste naar zo’n 25 cent)

(Wil je alle 1300 inactieve woorden weten?)

Als max. heb ik altijd 5 cent, bij hogere bedragen is het niet winstgevend.

Het aantal concurrenten is wel toeval-afhankelijk de ene keer krijg je meer resultaten dan de andere keer. Soms worden op inactieve woorden ook nog advertenties weergegeven.

geplaatst op 17-08-2005 om 11:01 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Bart

Als 90% van je zoekwoorden uit is gezet heb je toch iets verkeerd gedaan met je teksten en zoekwoorden denk ik hoor.

1 raar ding aan deze wijziging: Als een woord inactief is kun je dit weer actief krijgen door in te gaan op het door google voorgestelde min.CPC, terwijl ze juist zeggen: De kwaliteit en prestaties zijn nog steeds het belangrijkste. ik vraag me af of je woord weer op actief gaat als je je tekst aanpast.....ik denk het echter niet.
Op deze manier lijkt het vooral op meer geld voor google, terwijl ze anders willen doen vermoeden.

deze nieuwe regeling vind ik echter niet slecht. Het verlangt wat meer van de adverteerder, verminderd irrelevante advertenties bij zoekwoorden en helpt de adverteerder uiteindelijk wel doordat er meer kwalitatieve bezoekers naar de site komen. (wat ook kan betekenen dat het totaal aantal bezoekers via adwords wel daalt).

we zullen zien....

geplaatst op 17-08-2005 om 11:03 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

M.Roelofs

Laten we een spelletje doen: Wat is het duurste keyword?

Ik heb alvast:

autoverzekering : €6,32

Wie overtoept me?

geplaatst op 17-08-2005 om 11:58 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Roy

lenen €6.84 ;)

geplaatst op 17-08-2005 om 12:26 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

bart

ik denk hypotheek? of ringtones?

geplaatst op 17-08-2005 om 12:32 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Wolter Tjeenk Willink, Traffic Builders BV

Beste Patrick,

Een keine test uitgevoerd. Zie de volgende resultatenpagina van Google.

Max CPC €0,05

Dit betekent dus dat het de kwaliteit van de advertenties is (niet alleen CTR overigens) die ervoor zorgt dat de ads inactive zijn. Ik zou je willen aanraden eens goed te kijken naar de advertentietekst en de landingspagina.

Probeer beiden af te stemmen op het keyword waarop je adverteert. Komt sowieso de conversie ten goede.

Overigens haal ik de advertentie er na vandaag (17-08-05) vanaf :)

geplaatst op 17-08-2005 om 12:57 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

M.Roelofs

Ook leuk: 'cheap traffic' €4,29

geplaatst op 17-08-2005 om 13:26 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Patrick

@ Wolter Tjeenk Willink:

Nieuwe advertentie groep aangemaakt speciaal voor "BAR-Honda" en "BAR Honda" met een max cpc van 5 cent. Ben nog steeds inactief, maar mag nu voor €0,17 CPC door gaan.


geplaatst op 17-08-2005 om 14:37 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Patrick

Nog iets apparts. Heb net om te testen in een Campagne voor een RFID site de volgende keywords toegevoegd:
lenen - 5 cent
hypotheek - 5 cent
cheap traffic - 5 cent
ringtones - 17 cent

zowel de landingspage als de ad hadden deze woorden er niet in staan.

geplaatst op 17-08-2005 om 14:43 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Roy

welk land patrick?

geplaatst op 17-08-2005 om 14:45 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Patrick

@Roy: Nederland & Belgie (taal: Nederlands)

geplaatst op 17-08-2005 om 17:35 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Roy Huiskes - chapter42, chapter42.com

vaag. :P

geplaatst op 17-08-2005 om 17:41 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Vincent

Kan iemand checken wat 'mesothelioma' doet bij AdWords? Heb geen campagne lopen op dit moment.

geplaatst op 17-08-2005 om 17:57 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Wolter Tjeenk Willink, Traffic Builders BV

Gezien het beperkte aantal adverteerders op mesothelioma vermoed ik (zonder dit overigens in Adwords te hebben gecontroleerd) dat je voor een bedrag van tussen de €0,07 en €0,10 wel bij de eerste paar adverteerders zit. Zo gek veel zijn er niet in Nederland namelijk. Denk wel om de relevantie van de Ad en de landingspagina die je hieraan koppelt.

geplaatst op 18-08-2005 om 06:27 uur

Google Adwords Quality Based Bidding een feit

Vincent

In de US moet dit keyword het hoogste bedrag opleveren; in het oude systeem rond de $50 per klik.

geplaatst op 18-08-2005 om 08:10 uur

Plaats een reactie

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.