Blogs en burgerjournalistiek

   12 mei 2005    @marcoderksen    3874 x bekeken

Blogs en burgerjournalistiekDeze week een artikel van maar liefst 4,5 pagina van Martijn de Waal (en Bart van Oosterhout) over blogs en burger-journalistiek in Intermediair. Traditionele media moeten meer gebruik maken van de kennis en betrokkenheid van lezers. Weblogs zijn daar uitermate geschikt voor. Maar zitten lezers er wel op te wachten om zelf met pen en blocnote stadsdeelraad-vergaderingen te bezoeken vraagt de auteur zich af.

Ongelooflijk eigenlijk dat Intermediair dit artikel niet online heeft staan. Als er een onderwerp is dat veel aandacht krijgt op dit moment (en door de weblogs zal worden gelinked), dat is het wel over de businessmodellen van weblogs.

Gepost in: Social media marketing

Over de auteur

Blogs en burgerjournalistiek

, Upstream

Oprichter/partner Upstream, Marketingfacts, Arnhem Dichtbij, SportNEXT, TravelNext, FoodNext, RvT VPRO, Bestuurslid Luxor Live, docent HAN Zie voor details: Upstream.nl

7 Reacties

Blogs en burgerjournalistiek

Askhim

Kijk maar eens naar de nieuwe FemBusiness van vandaag....
www.fembusiness.nl

krijgen alle mensen die begin 2000 al blogden nu een lintje?
de 'serieuze' media zijn wakker

geplaatst op 12-05-2005 om 11:33 uur

Blogs en burgerjournalistiek

Marco Derksen, Upstream

Dank voor de update Askhim! Goed om te zien dat FEM Business ook een eigen businessblog heeft. Leuke blog, op het eerste gezich een beetje vergelijkbaar met Quotenet.

geplaatst op 12-05-2005 om 16:37 uur

Blogs en burgerjournalistiek

Hans on Experience

@askhim: je hebt mij ook wakker gemaakt om 5 uur ;-) Ik heb jullie site ook even bekeken en ik vind dat een prachtige creatieve uitbarsting van lepslaat!

geplaatst op 12-05-2005 om 17:31 uur

Blogs en burgerjournalistiek

Askhim

Wat erg. Het Fem artikel is niets meer en niets minder dan overname van (bijna het hele) artikel uit de Business Week van paar weken terug... Alleen wat Nederlandse kadertjes erbij.... Jammer hoor!

geplaatst op 13-05-2005 om 12:10 uur

Blogs en burgerjournalistiek

Marco Derksen, Upstream

Heb net de FEM Business ook maar eens gekocht. Inderdaad een kopie van het artikel in BusinessWeek met dit verschil dat ze wel een aantal Nederlandse cases noemen. Patrick Savalle als Nederlands eerste ontslagen blogger, de eerste weblogbaby, podcasting van Adam Curry, weblog van Georgina Verbaan, de ontmaskering van Axe en in tegenstelling tot Elsevier hebben ze wel het aantal van 250.000 Nederlandse blogs.

Ook FEM maakt echter de fout door klakkeloos oude cijfers uit de VS over te nemen. Zo zouden er wereldwijd 4 miljoen weblogs zijn geindexeerd, komen er 40.000 blogs per dag bij en zijn er wereldwijd 5.000 businessblogs. Cijfers die Technorati vorig jaar september (ruim 8 maanden geleden) publiceerde.

Verder stoor ik me steeds meer aan het feit dat iedereen elkaar naroept (lijken wel bloggers ;-). In de veelgenoemde Axe-case is nooit een nep weblog gebruikt, maar stond het betreffende filmpje gewoon op een gratis website (gehosted door Lycos). Niks weblog dus!

Een telefoontje naar iemand die zich actief bezig houdt met (business)blogs en ze hadden aktuele feiten en cijfers kunnen noemen. Wie zei ook al weer dat journalisten in tegenstelling tot webloggers hun stukken altijd verifieerden voordat het gepubliceerd werd?

geplaatst op 13-05-2005 om 14:14 uur

Blogs en burgerjournalistiek

hans on experience

Bah hier word ik misselijk van.

geplaatst op 13-05-2005 om 19:55 uur

Blogs en burgerjournalistiek

Ingrid Jonker

Het Intermediair-artikel - althans het door Bart geschreven deel - staat wel degelijk online.
Zie http://www.intermediair.nl/artikel.jsp?id=133234

geplaatst op 07-07-2005 om 08:38 uur

Plaats een reactie

Log in zodat je (in het vervolg) nóg sneller kunt reageren

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.