8 Nederlandse SEO experts over Linkbuilding
Onlangs heeft de Belgische SEO-er Dave Lorrez het initiatief genomen om de mening van Nederlandstalige SEO experts over Linkbuilding samen te brengen. Het zal voor de meeste lezers van Marketingfacts geen verassing zijn dat links een belangrijke invloed hebben op de positie van webpagina’s in zoekmachines. Er is veel informatie over Linkbuilding en SEO in het algemeen, maar vaak is deze kennis niet gebundeld. En als het al is gebundeld, is het ook vaak nog Engelstalig.
Mede daarom heeft Dave 10 vragen over Linkbuilding bedacht en deze voorgelegd aan 8 Nederlandstalige SEO experts in Nederland en België, te weten: Peter van der Graaf, Joost de Valk, Martijn Anschütz, Wiep Knol, Roy Huiskes, Bart de Waele, Alain Sadon & ondergetekende :-)
En het resultaat mag er zijn. Complimenten voor het leuke en goede initiatief, Dave! Lees de mening van 8 SEO experts over Linkbuilding hier: 8 SEO experts over Linkbuilding.
Gepost in: Zoekmachine marketing
18 Reacties
Laurens T, TND media
Ja, had hem al gelezen, maar leuk stuk is het geworden!
geplaatst op 21-08-2008 om 20:13 uur
Raoul
Erg leuk stuk inderdaad met heel veel nuttige informatie!
geplaatst op 21-08-2008 om 21:00 uur
Henk Ritmeester
Aanrader zeg! Zeker voor een niet marketingspecialist met een groeiende interesse in dit thema een pracht stukje. Juist door de verschillende reacties op dezelfde vraag krijg je een leuke inkijk vanuit diverse invalshoeken.
Groet!
Henk Ritmeester
LinkedIn groep voor HRM'ers én lijnmanagers http://www.linkedin.com/e/gis/127785
geplaatst op 21-08-2008 om 22:42 uur
Jacco Valkenburg
Interessant artikel van Dave hoewel ik steeds meer voorbeelden zie van websites die weinig of geen (kwalitatieve) content of links hebben maar wel zeer hoog scoren in de natuurlijke zoekresultaten. Bijvoorbeeld Recruitment.nl, nr 1 (!) positie via http://www.google.nl/search?hl=nl&q=recruitment&meta;=
En zo zijn er wel meer voorbeelden van vrijwel lege websites zonder links die hoog scoren. Ik ben heel benieuwd hoe SEO experts dit verklaren.
geplaatst op 22-08-2008 om 08:09 uur
Thijs
Zeer interessant om te lezen, goede tips. Misschien kunnen ze hier een serie artikelen van maken waarbij ze steeds een seo facet behandelen. Beetje zoals SEOmoz dat heeft gedaan.
geplaatst op 22-08-2008 om 08:24 uur
Maarten Zijlmans
@Jacco
Ik heb de website nog niet bekeken, maar de URL weegt ook erg zwaar in SEO. Recruitment.nl kan dan natuurlijk niet beter.
geplaatst op 22-08-2008 om 08:26 uur
Martijn van Vreeden, Pon's Automobielhandel
Een goed stuk! Aardig om te zien dat er in de nuance toch nog een hoop verschillen zijn in werkwijze van deze 8.
geplaatst op 22-08-2008 om 08:31 uur
Michel
Bedankt voor de nuttige info!
Wij zijn momenteel bezig met de invloed van SEO voor het werven van personeel. Misschien een leuk onderwerp om eens een deeltje aan te wijden? Er valt voor de meeste vacaturesites namelijk nog een hoop te winnen op dit gebied!
geplaatst op 22-08-2008 om 11:07 uur
Eduard Blacquière, OrangeValley
@Jacco
Zoals Maarten al aangeeft, weegt het domein ook best zwaar. Laat dat nu 'toevallig' het (zoek)woord recruitment bevatten. Ook komt Recruitment terug in de website op voor zoekmachines belangrijke plaatsen.
Ik zie trouwens best wat link voor Recruitment.nl, volgens Yahoo zijn het er 389:
http://siteexplorer.search.yahoo.com/advsearch;_ylt=AlTtb2THfRy8qpLQpx4dO.Dal8kF?p=http://www.recruitment.nl&bwm=i&bwmf=a&bwms=p
Maar belangrijker is met WAT men naar Recruitment.nl linkt. En de meeste mensen linken gewoon met de domeinnaam, dus daar zit ook weer het (zoek)woord recruitment in. Weer extra signalen voor zoekmachines om te bepalen dat die site over recruitment gaat.
geplaatst op 22-08-2008 om 11:33 uur
Remi van Beekum, Storm Marketing Consultants
@ Jacco. Domeinnamen wegen helemaal niet zo zwaar bij SEO. Wat zwaar weegt, is dat dat domein meestal ook de merknaam is. En mensen linken vaak naar een site met de merknaam of de hele url als linktekst. Daarom scoort D-Reizen zo goed op de term 'reizen' en scoort deze site zo goed op de term 'recruitement'.
Wat verder natuurlijk een beetje raar is in deze situatie, is dat de site helemaal nog niet echt bestaat. "Deze website is in ontwikkeling en naar verwachting gereed in september 2008."
Maar schijn bedriegt, er hebben al meerdere sites gestaan, sinds ten minste 1998:
http://web.archive.org/web/*/http://www.recruitment.nl/ en dus heeft het domein een langere legacy dan veel van de andere sites in de top 10. (1998 is best oud, en dat moet wel goed zijn denkt Google) En ze hebben dus ook al 10 jaar linkjes kunnen opbouwen met de term 'recruitment' in de anchor.
Oe ik bekijk nu jouw site (http://www.recruitmentconsultant.nl/) even, maar als je wilt ranken op de term 'recruitement' (of als je uberhaubt wilt ranken) moet je wel even aan de slag:
- je meta-keywords zit veel te vol
- die derde meta-tag slaat nergens op
- de meta-revisit tag bestaat niet (zoekmachines doen hier niets mee)
- je hebt frames (frames are evil)
- je hebt keywordstuffing in je noframes (dit is spam)
- je content in ongefocussed
- je hebt te weinig goede links
(en ik heb niet echt goed gezocht, dit viel me zomaar even op)
geplaatst op 22-08-2008 om 15:00 uur
Martijn Anschutz
@Remi, in dit voorbeeld gaat het om een *exact match bonus*, dat is een niet te verwaarlozen voordeel ten opzichte van 'normale' domeinen.
geplaatst op 22-08-2008 om 16:33 uur
Remi van Beekum, Storm Marketing Consultants
Een "exact match bonus"? Je weet er wel een leuk labeltje op te plakken ;-)
Ik zeg niet dat een domeinnaam niets meehelpt bij SEO, ik zeg alleen dat dat, in verhouding tot bijvoorbeeld de links die je op die zelfde naam zult aantrekken nogal weinig zal zijn.
geplaatst op 25-08-2008 om 06:57 uur
Erwin Sigterman, Yellow & Red
Grappig om te zien dat SEO-experts op bepaalde zaken toch nog vaak een andere mening hebben (lees item over bijv. Waarde Pagerank)
geplaatst op 03-01-2009 om 08:38 uur
Eduard Blacquière, OrangeValley
@Erwin
In hoofdlijnen zijn er geen meningen die haaks tegenover elkaar staan, maar er zijn zeker verschillen. En dat vind ik goed.
Enerzijds hoort dit bij een jonge markt die nog lang niet uitgekristaliseert is en die zich snel ontwikkelt; anderzijds geven verschillende invalshoeken juist een completer beeld.
geplaatst op 03-01-2009 om 16:28 uur
Victor
zie www.wasseo.nl
geplaatst op 07-03-2009 om 11:51 uur
Stanley WAS (Woei-A-Sioe)
Victor is een vriend van mij en StopVodafone was mijn initiatief
geplaatst op 05-10-2009 om 14:27 uur
Wilfred Lepelaar
Het blijft hoe dan ook een tijdrovende klus. Zeker in sommige branches. Bedankt!
geplaatst op 26-03-2012 om 16:32 uur
Wilfred Lepelaar
terrasoverkapping
geplaatst op 26-03-2012 om 16:34 uur
Plaats een reactie