Wat is een dagbladlezer nog waard?

   28 oktober 2007    @marcoderksen

Henk Blanken schreef vandaag op de nieuwe reporter een aardig artikel over de waarde van een (dagblad)lezer. Net als de meeste Nederlandse dagbladen hebben de kranten in de VS te maken met oplagedalingen en teruglopende advertentie-inkomsten. Een analist van Deutsche Bank heeft onlangs becijferd wat dat betekent in harde dollars. De cijfers zijn ontluisterend volgens Blanken. Waar een lezer in maart 2004 nog 962 dollar opbracht (op jaarbasis), is dat nu, drie-en-half jaar later, nog slechts 500 dollar.

Iemand enig idee wat de waarde is van de Nederlandse dagbladlezer?

Gepost in: Cijfers en feiten, Online PR & Branding

Over de auteur

Wat is een dagbladlezer nog waard?

, Upstream

Oprichter/partner Upstream, Marketingfacts, Arnhem Dichtbij, SportNEXT, TravelNext, FoodNext, RvT VPRO, Bestuurslid Luxor Live, docent HAN Zie voor details: Upstream.nl

2 Reacties

Wat is een dagbladlezer nog waard?

Ulco

Volgens mijn simplistische berekening $750,-

Abonnementje op het AD kost €225,- per jaar. Volgens de halfjaarcijfers van de Telegraaf is de verhouding abonnee-inkomsten - advertentieinkomsten 1 - 1,325. Een abonnee levert dus op jaarbasis 298 euro aan advertentieinkomsten op. Samen 523 euro oftewel $750 dollar.

Toch niet heel verkeerd lijkt mij...

geplaatst op 28-10-2007 om 21:50 uur

Wat is een dagbladlezer nog waard?

Marco Derksen, Upstream

Grappig, werd vanmorgen door Gijsbregt gewezen op de volgende vacature bij Wegener:

Om centraal meer marketingpower in te kunnen zetten en de doelgroepen nog sterker te binden aan de titels van Wegener Dagbladen is behoefte aan een

Product Manager Klantwaarde

... spil tussen marketing, multimedia,

sales en redactie ...

De Product Manager Klantwaarde heeft een sleutelrol binnen Wegener Consumentenmarketing in het optimaliseren van de klantwaarde van de titels en is de link tussen de centrale redactie, multimedia, het advertentiebedrijf en marketing & PR.

geplaatst op 31-10-2007 om 07:40 uur

Plaats een reactie

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.