Yahoo! neemt BlueLithium over

   06 september 2007    @davidvandam    3347 x bekeken

Opnieuw een grote overname binnen de online advertising wereld. Dit maal is het Yahoo! dat het internationale advertentienetwerk BlueLithium overneemt voor ongeveer 300 miljoen dollar. Eerder nam Yahoo! al Right Media over voor bijna $ 700 miljoen. Met deze laatste overname probeert Yahoo! opnieuw de positie als online advertentienetwerk te versterken ten opzichte van concurrenten Google en Microsoft.

BlueLithium ontwikkelt technologie waarmee zeer specifiek getarget kan worden en dat biedt Yahoo! straks de mogelijkheid om zich meer te richten op performance based marketing. Tot op heden werd het netwerk van Yahoo! vooral gebruikt voor branding doeleinden en was het minder interessant voor direct response marketing. De expertise van BlueLithium moet daar verandering in gaan brengen.

Gepost in: Bedrijven en personen, Online advertising

Over de auteur

Yahoo! neemt BlueLithium over

, Zed Digital

David van Dam is een senior online marketeer met een specialisatie in performance marketing. SEA, SEO, web analytics, usability en conversie optimalistie: het zijn allemaal onderwerpen waar hij mensen niet alleen graag mee helpt, maar ook erg graag over praat en schrijft. Voor Marktingfacts zal David zich richten op nieuws, trends en andere interessante ontwikkelingen op het gebied van online performance en conversiemarketing.
View David van Dam's profile on LinkedIn

2 Reacties

Yahoo! neemt BlueLithium over

Marco Derksen, Upstream

Interessant!
Volg al een tijdje de ontwikkelingen op gebied van behavioral targeting en BlueLithium is met AdPath Remarketing één van de spelers in deze markt.

geplaatst op 06-09-2007 om 16:43 uur

Yahoo! neemt BlueLithium over

Bart Schrooten

Interessant is ook de ontwikkeling te zien bij bijvoorbeeld publishers en mobile operators die hun eigen adnetwerk opzetten mbv externe technologie partners. Waarom nog langer Google of Yahoo gebruiken als je een hogere conversie kunt bereiken met je eigen netwerk.

Groet,

Bart

geplaatst op 07-09-2007 om 08:19 uur

Plaats een reactie

Log in zodat je (in het vervolg) nóg sneller kunt reageren

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.