81702
zondag 17 juni 2007, 15:12 uur

Marié Digby nieuwste YouTube idol?

| @yizmo
Mobile marketing,


Ongeveer 7 maanden geleden schreef ik over de toen nog onbekende Esmee Denters, die met haar webcam filmpjes inmiddels wereldberoemd is geworden. De Nederlandse Esmée Denters (18) is zelfs de eerste artieste die gecontracteerd werd bij Tennman Records, het nieuwe label van wereldster Justin Timberlake. Gisteren maakte Esmee haar debuut in de Amsterdam Arena voor 50.000 toeschouwers. De eerste fanvideo van het optreden (9 minuten) is al gesignaleerd op YouTube. Vrouwelijke singer-songwriters gedijen goed op YouTube, zo constateert Bright in een artikel van een paar maanden geleden. Naast Esmee Denters werden ook Terra Naomi en Mia Rose namelijk wereldberoemd met hun YouTube filmpjes.

Dit weekend werd ik compleet 'verliefd' op de nog onbekende Marié Digby, een filosofie studente aan UC Berkeley, die sinds vorige maand 11 YouTube video's heeft opgenomen. Ze voldoet in ieder geval aan NRC Next's 5 tips voor digitale wereldfaam, incl. Carl Mangold's X factor.

Meer van deze auteur

Meer over dit onderwerp

  • Geen gerelateerde cursus gevonden
eer

Ik vind die pleerol vlak boven het YouTube logo nogal afleiden, eerlijkgezegd ;-)

@Carl: zie de YouTube omschrijving "and yes, i am recording this in a bathroom. lol.. what can i say, it has the best acoustics in the house :)"

Nog een nieuwe YouTube ster uit Nederland? De 18 jarige Maxime Barlag uit Nederland. Haar cover van Wonderwall van Oasis is zo'n 90.000 keer bekeken. (Via Afhakers)

En nog meer Nederlands YouTube talent: Jennifer "j00ntje" van 15. Vandaag in de "Aanbevolen video's" op http://nl.youtube.com

Marie Digby te gast bij "Last Call with Carson Daly" op NBC! Bekijk haar optreden.

Portugees Youtube talent Ana Free is inmiddels meer dan 500.000 keer bekeken met haar eigen nummers.

De hele hype rond deze zogenaamd via Youtube ontdekte dame is zorgvuldig gepland door het platenlabel waarmee ze in 2005 al een deal sloot. Om tussen de duizenden Youtube filmpje voldoende op te vallen is er bewust voor gekozen om veel populaire hits door Marie te laten coveren, zodat ze kon meeliften op de traffic die de oorspronkelijke hits genereren. Zie hier mijn bron:
http://online.wsj.com/public/article/SB118903788315518780.html?mod=blog

Dat neemt overigens allemaal niet weg dat ik Marie wel een megatalent vind.

ook deze, ze is pas 14, en heeft weinig liedjes.
maar ik hoop dat ze over een paar jaar ook aan de grootheid kan beginnen.
ik las ook dat haar ouders niet weten dat ze dit doet, en dat ze serieus zingt.

www.youtube.com/clauwtjee

Meld je aan of log in.