Thailand blokkeert YouTube

   04 april 2007    @yizmo    3508 x bekeken

De Thaise autoriteiten hebben vandaag de toegang tot de video uitwisselingsdienst YouTube afgesloten. Eigenaar Google weigert een filmpje te verwijderen, waarin de Thaise koning Bhumibol Adulyadej wordt bespot. Belediging van koning Bhumibol Adulyadej is in Thailand strafbaar. Er staat maximaal vijftien jaar cel op. De Thaise minister van Communicatie heeft laten weten de blokkade pas te zullen opheffen als het filmpje is verwijderd. Eerder werd de populaire videodienst al geblokkeerd in Iran, Brazilië, Turkije en een Australische staat. (Via Nu.nl)

Update 5 april: Het filmpje is door de gebruiker verwijderd van YouTube
Zie Planet Multimedia en Boston Herald voor meer info.

Update 7 april: 3 nieuwe filmpjes opgedoken
Zie Mashable en comments voor meer info.

Gepost in: Mobile marketing

Over de auteur

Thailand blokkeert YouTube

, Starcom

Social media & community consultant @ Starcom Nederland. Twitter: http://www.twitter.com/yizmo

6 Reacties

Thailand blokkeert YouTube

Roel

"This video is no longer available"

geplaatst op 05-04-2007 om 07:27 uur

Thailand blokkeert YouTube

Paul van Veenendaal, Starcom

@Roel:
Ja ... je kon er op wachten. Heb 't filmpje nog niet gespot bij andere videosharing diensten. Mocht ik 'm vinden dat vervang ik bovenstaand filmpje.

geplaatst op 05-04-2007 om 08:24 uur

Thailand blokkeert YouTube

Roel Schiefelbusch, Mangrove

Ik was vooral verbaasd over het feit dat je dit nog niet hebt geplaatst of het is al niet meer beschikbaar, terwijl je aangeeft dat Google weigert deze video te verwijderen. Afsluiten website en hop video er af. Hoe groot was die weigering dan, wat waren op dat moment de argumenten het wel te laten staan en wat is nu het argument het wel offline te halen? Als eerst vrijheid van meningsuiting is gepredikt bijvoorbeeld, zou het wel bizar zijn om het niet veel later toch offline te halen vanwege de afsluiting. Dat zou een lekker signaal zijn; wat we zeiden over vrijheid van meningsuiting weegt minder zwaar dan de commerciële belangen... Maar goed, ik weet het commentaar bij de weigering niet, dus moeilijk daarover dan te oordelen.

geplaatst op 05-04-2007 om 09:45 uur

Thailand blokkeert YouTube

Paul van Veenendaal, Starcom

Mashable meldt dat er inmiddels 3 nieuwe YouTube clips zijn verschenen, waarin de Thaise koning Bhumibol Adulyadej belachelijk wordt gemaakt, genaamd "Bhumibol Adulyadej 2 - King of the apes!", "Bhumibol Adulyadej 2" en "Brokeback Mountain III Bhumibol Adulyadej"

geplaatst op 07-04-2007 om 11:05 uur

Thailand blokkeert YouTube

Paul van Veenendaal, Starcom

De Australische nieuwssite The Sydney Morning Herald meldt dat YouTube in gesprek is met de Thaise regering om de ban op te heffen. Lees: YouTube Seeks to End Ban in Thailand

geplaatst op 07-04-2007 om 17:26 uur

Thailand blokkeert YouTube

Paul van Veenendaal, Starcom

Al Jazeera meldt dat Thailand YouTube blijft blokkeren, totdat alle video's die de koning belachelijk maken zijn verwijderd.

geplaatst op 10-04-2007 om 10:19 uur

Plaats een reactie

Log in zodat je (in het vervolg) nóg sneller kunt reageren

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.