Babyboomermarketing: tien internettips

   19 februari 2007    @arjanintveld

Immersion Active profileert zich als hét bureau voor interactieve marketing gericht op de ‘mature markets’; de oudere doelgroepen. Interactiviteit gericht op deze gigantische groep consumenten is de toekomst, zover is zeker. In Nederland kennen we nog weinig of geen bedrijven die vergelijkbaar zijn. Web 2.0, dat kennen we inmiddels. We zijn het er ook over eens dat social networking gericht op ouderen een groot succes kan worden en dat andere 2.0 tools ook zeker gebruikt gaan en moeten worden. Voor advies, tips en trucs zijn we helaas nog te vaak op buitenlandse partijen aangewezen. Maar niet voor lang, je kunt namelijk veel zelf doen. Als je jouw webactiviteiten wilt richten op babyboomers dan is de site van Immersion Active een absolute aanrader. Naast een gratis te downloaden white paper over web en interactief design gericht op 50 plussers geeft het bedrijf tien tips voor succesvolle internetmarketing gericht op babyboomers.

Tien tips:

1. Consider the segments within this demographic (er is geen sprake van één groep ouderen, deze bestaat uit verschillende segmenten)
2. Speak to them like the real people they are (zij willen worden aangesproken op een manier zoals zij zichzelf zien)
3. Evaluate the disorientation factor of your website (zorg voor een logische en duidelijke navigatiestructuur)
4. Provide an offline contact alternative
5. Be cautious with your colors
6. Consider text-based advertisements (tekst overtuigt deze generaties vaak sneller dan beeld)
7. Think relevancy when it comes to imagery
8. Use animation and video thoughtfully
9. Have a clear call to action (duidelijk maken wat je van de klant/bezoeker wilt)
10. It’s more than large text (met alleen grote letters red je je tegenwoordig niet)

Boomer 2.0 congres:

Voor wie niet genoeg heeft aan deze online tips, op 26 en 27 maart organiseert het bedrijf een Boomers 2.0 conges in Las Vegas. Een eindje reizen, maar volgens insiders zeker de moeite waar. Kernwoorden van dit congres: interactief ouder worden, design, web 2.0, babyboomers, ronde tafelsessies, workshops, social networking, blogging, internet.
Een aantal toonaangevende sprekers heeft reeds deelname toegezegd:
- Genevieve Bell van Intel
- Jeffrey Taylor, oprichter van het eerste 50 plus social network, Eons.com
- Chris Shipley,mede-oprichter Guidewire Group, welke zich richt op opkomende IT markten
- Tanya Giles van TVLand

 

Gepost in: Cijfers en feiten, Usability & Design

Over de auteur

Babyboomermarketing: tien internettips

, bureauvijftig

bureauvijftig is een marketing en communicatiebureau gespecialiseerd in oudere doelgroepen. Wij kennen de 50 pus doelgroep als geen ander en maken resultaatgerichte communicatie. Onze eigen 50+ database met data op macro, meso en micro niveau zorgt voor de juiste uitgangspunten, up to date en actueel, die wij toetsen met Thermotoets onderzoek onder ons eigen 2000-koppig panel en op 100% zekerheid met onze 2-secondenwet. bureauvijftig is uniek omdat jonge honden, soms pas net afgestudeerd en goed op de hoogte van alles wat online gebeurt, nauw samenwerken met oude rotten uit het klassieke communicatievak, die de doelgroep begrijpen en échte communicatie kunnen maken. Het beste uit 2 werelden in 1 team. Dan is resultaat niet alleen belofte en durven wij met een deel van ons gage mee te ondernemen.

Plaats een reactie

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.