
Voor de derde keer wordt in Parijs het Europese blogcongres gehouden met als titel Le Web 3. Ruim 1,000 deelnemers waarvan 55% afkomstig van buiten Frankrijk. Ook Nederland is goed vertegenwoordigd met Adriaan Verstijnen, Hans Mestrum, Bas Verhart, Yme Bosma, Gabriel McIntyre, Raymond Spanjar, Eduard de Wilde, Martin Voorzanger, Hans Veldhuizen, Anina, Willem Reinder Vos, Jort Possel, Harmen Bus, Gerard Goossen, Michiel Houben, Suzan Borst, Joris Leermakers, Patrick de Laive, Ton Wesseling, Boris Veldhuijzen van Zanten, Arjen Schat, Selene Kolman, Diederik Martens, Yuri van Geest, Stef Kolman, Rogier Visser, Frenk Storm, Maarten Lens-FitzGerald, Maarten Roelofs, Gert Jan Leusink, Dick Bruinsma, Stefan Verkerk, Erik van Zegveld, Jochem Vollaard, Edo Povel, Anton Van Elburg, Andrew David Ernster en Guide van Nispen. Ben ik nog iemand vergeten?
En zoals was te verwachten stromen de eerste verslagen en foto’s inmiddels binnen. Veel kijk en leesplezier de komende dagen!
-
-
22733x
4222x
48
- maandag 11 december 2006, 14:31
reageer
Doorsturen of afdrukken
Wie herkent trouwens de Nederlandse bloggers hierboven?
En nee, ik kon er weer niet bij zijn. Een te druk programma en die Fransen plannen het altijd rond mijn verjaardag ;-)
Waar zitten ze ongeveer? Zie zoveel kopjes :-P
http://www.inditis.com/
Deze werkt bij mij niet zoals het zou horen ;-) gekaapt?
Is het deze keer veel minder druk dan vorig jaar (Les Blogs), of lijkt dat maar zo? ;-)
Volgens mij moet het http://www.indictis.com/ zijn ;)
Zat inderdaad nog een klein foutje in; inmiddels aangepast!
Maar nog niemand die de bloggers in de zaal herkend? Dat valt me toch wel tegen! Ik denk dat die jongens wat vaker naar de borrel moeten komen ;-)
In elk geval Yme. En zit naast hem niet Dennis Pekel van Tiscali?
Yme is inderdaad goed, naast hem zit niet Dennis Pekel. Zal je helpen, 't is een blogger uit Brabant.
@Karel: is dat niet Hans Mestrum?
Yep, de tweede is inderdaad Hans Mestrum! En nu de volgende (daarna moet ik ook afhaken geloof ik ;-)
links van Yme zit ook nog iemand ;-)
Naast Hans Mestrum zit Guido van Nispen.
Wie volgt?
Knap Peter, goed gezien! Ik ben inderdaad een plekje opgeschoven, Yme zat zulke vieze winden te laten.
Ah, dus weer een gespot. Karel dus.
Heel goed Fred, het is inderdaad Guido van Nispen. Maar wie volgt? Ik moet eerlijk zeggen dat ik de jongens rechts naast Guido ook niet direct herken. Iemand?
Misschien dat een beetje uitvergroten helpt?
Die jongen in de gestreepte trui, is dat niet de eindredacteur van DC? Meen hem te herkennen van onze ontmoeting in Baarn.
Die in de streepjestrui is Christophe Bouten van http://www.voetbalenzo.be/serendipity.
Verder is het hier erg druk, 1000 man, is de wi-fi slecht (weinig updates dus), maar zal vanavond vast een leuk feestje gaan worden;-)
Ja, Yme. Hier in Nederland hebben we het zo druk dat we niet konden komen. We zitten al de hele middag naar de foto te kijken en te raden wie wie is. Druk, druk, druk . . .
De internetverbinding is hier inderdaad erg slecht. Het aantal foto's op Flickr en postings op Technorati is een stuk lager dan bij de vorige editie. Hopelijk is het morgen wat beter, zodat we als (toch redelijk grote) Nederlandse vertegenwoordiging meer updates kunnen plaatsen.
Joris, begrijp ik het nu goed dat het event ook live is te volgen via http://live.vpod.tv/ ?
Marco, als het goed is wel. Er waren zojuist naast de 900 toeschouwers hier, nog zo'n 150 mensen online mee aan het kijken. Overigens begint de zaal hier nu aardig uit te dunnen, het is ook een flinke zit.
Op dit moment is een panel bezig onder leiding van Guido, dus allemaal even inloggen op vpod.tv. De titel van de discussie is 'Have communities replaced the media?'.
Ik had 'm al gespot ;-)
http://www.marketingfacts.nl/images/uploads/20061212-leweb3-01.jpg
Ik lees net bij Hans Mestrum dat het allemaal een beetje tegenvalt. Te warm, te koud, te kleine stoeltjes, geen internet, inhoudelijk matig. Nederlands gezeur of valt het inderdaad tegen?
Ja Hollands gezeur EN het valt tegen ;-)
Hmmmm, toch nog maar eens een keer deze overdenksels opnieuw lezen? ...
Hans, je bent niet de enige die aan het klagen is. Ook Maarten en Yme zijn nog niet onder de indruk. Ik denk eerlijk gezegd dat Fred (hierboven) en Ton gelijk hebben. Voor de inhoud hoef je niet naar dit soort events te gaan en denk ik dat een eenvoudige businessblogmeeting je net zo veel leert (wie organiseert eigenlijk de volgende?). Het is voor de internationale contacten zeker wel interessant dus ik hoop voor de deelnemers dat ze vooral genieten van de gesprekken in de wandelgangen, het feestje van Netvibes vanavond en morgen de afsluitende borrel.
Een grote gezelligheid als de NL delegatie de rij in het midden in beslag neemt. Om 07:30 worden de handdoeken (laptops) aangezet en op de stoelen gelegd en vervolgens wordt het bloggen van de dag vooruit besproken. Erg gezellig en buurman Hans Mestrum en ik vermaken ons dan ook prima. Foto's op http://flickr.com/photos/vannispen/sets/72157594414416700/
Ha wakker Nederland. We hebben de camera's, voicerecorders in de aanslag voor Simon Perez zo meteen. Ondertussen kijkt Guido foto's. Het wordt een mooie dag.
Goedemorgen Hans en Guido! Alle Nederlanders zijn zo te zien weer aanwezig :) Wij zijn maar op rij 2 gaan zitten.
Jullie zijn er vroeg bij heren! Geniet er van vandaag en als het helemaal niets is kom je gewoon kijken en luisteren naar het live webseminar over webanalytics vanmiddag ;-)
"De Nederlanders" hebben zich in een soort van enclave gegroepeerd. Nu nog kroketten, frikadellen en Fransje B.
Ben benieuwd naar de mate van interactie met Shimon Peres http://nl.wikipedia.org/wiki/Shimon_Peres (ja Hans, ook Loic schrijft het verkeerd). Wel weer typisch Frans, zoals terecht hier rechts naast mij werd opgemerkt, om om 9.05 te melden "the show will start in three minutes", terwijl gisteren toch echt 8.45 als uiterste start werd geroepen :-)
Deze posting begint een beetje op de Nederlandse backchannel van Le Web te lijken ;-)
Nou, het echte backchannel mist ook, erg jammer. Hele congres al, maar zeker nu met Peres zou het aardig geweest zijn.
Er lijkt enige actie te zijn op irc://irc.freenode.net/leweb3
Nu alleen nog projectie ervan op het grote scherm achter het podium!
@Yme
Volgens mij staat je log op zwart. Of is dit ook Web 2.0 ;-)
Succes daar.
Dank voor de backchannell link.
Ik vond Peres bijzonder en idd jammer dat er geen backchannel was op dat moment.
Ik kijk erg uit naar de presentatie van World Changing straks.
De reden dat er geen backchannel meer is, is dat er bij de vorige 2 Les Blog events diverse sprekers waren die deze backchannel niet willen hebben volgens Loic le Meur.
Jammer. Blijkbaar zijn de sprekers volgens Loic belangrijker dan de deelnemers. Iets wat ik zelf betwijfel gezien de hoge kwaliteit van de backchannels de laatste 2 events. Wisdom of the crowds of beter collective intelligence wordt niet benut.
En het is ook jammer voor het plezier.
Het is genant om te zien hoe slecht e.e.a. technisch voorbereid is.
Ook door de sprekers zelf: Ik zit op dit moment te kijken naar de presentatie over Second Life. De demo lukt niet. 2 x inloggen. En dan gebeurt er weer niks. Wat een gestuntel (Wat een afgang!).
@Fred: dat ben ik niet helemaal met je eens (ik zit nu in Parijs). Het was inderdaad zo dat de man van SL niet kon inloggen, maar de presentaties zijn op technisch niveau redelijk goed. Het grootste probleem van vandaag is de erg in elkaar gedrukte agenda. Dit allemaal omdat Loic zonodig 2 politici wilde uitnodigen om te spreken. En Peres, maar dat was zeker positief.
@Joris: Gisteren heb ik niet gekeken. Maar eerder vanochtend zag ik iemand hulpeloos pogingen doen om zijn laptop aan het beam-en te krijgen. (ik dacht vlak voor dat Peres kwam). Ik hoor gefluister van 'de organisatie' over de geluidsinstallatie (althans over de lve-stream-verbinding) terwijl de spreker zijn verhaal houdt of discussie met de zaal voert. Het zijn maar een paar voorbeelden. Meer heb ik er ook niet, maar als je een paar keer aanhaakt op de live-stream en dan deze incidenten ziet, mag ik aannemen dat er meer haperde.
Jammer dat de teneur steeds negativer wordt vanwege de vele teleurstellingen. Begint erg op e-day te lijken.
De reacties op de diverse blogs slaan door naar mijn idee. Het was wellicht wat chaotisch, maar dat maakte het ook juist interessant. Bovendien heeft de organisator zo het onderwerp wel op de agenda van beide presidentskandidaten weten te zetten. Dat kunnen wij in NL niet concluderen na de afgelopen verkiezingen. Daar kwam ICT en internet niet of nauwelijks in voor. Dat is wellicht irrelevant voor de buitenlanders, maar voor de Fransen wel. Kwaliteit van de 'gewone' presentaties varieerde sterk, enkele zeer sterke sprekers, ook een paar platte commerciele praatjes. Toch wel twee succesvolle dagen naar mijn smaak.
Volg deze feeds eens even... dat ziet er niet al te best uit voor TechCrunch en Le Web
Loic Le Meur geeft (eindelijk) een reactie op alle kritiek na afloop.
Video's van Les Web 3 staan online:
http://www.loiclemeur.com/english/2007/01/leweb3_videos_i.html
Dank voor de backchannell link.