79922
vrijdag 29 september 2006, 10:28 uur

Peil de stemming van je partnerTijdens het CEO Breakfast van de Club of Amsterdam werd een preview gegeven van Second Emotion. Het is software die de uitdrukking van je emoties op het gezicht analyseert. Het proces is eenvoudig: je neemt een foto van het gezicht van je partner met je mobiel en stuurt deze op naar een een mobiele nummer, het gezicht wordt op 100 punten geanalyseerd en je krijgt een SMSje terug met percentages van de stemming. Zo leverde een foto van de Mona Lisa de analyse op dat haar emoties voor 85 procent geluk uitstraalden en voor 15 procent qua emoties onduidelijk waren. Er worden 10 basis emoties onderkend zoals angstig, gelukkig, bedroefd, boos, afschuw en verassing.

Second Emotion is ontwikkeld door Simon Jones en Arnold Smeulders, twee wetenschappers van de UvA, en richt zich op de B2C markt. De ontwikkelaars lanceren de pilot van hun dienst vandaag op PICNIC 06 en hopen rond Kerstmis de dienst commercieel op te starten. De dienst is tijdens de testfase alleen beschikbaar in Nederland. Het lijkt mij een leuke mogelijkheid om er met een reclamecampagne op in te spelen of de SMSjes te sponsoren.

Meer van deze auteur

Meer uit deze rubriek(en)

eer

Meer over dit onderwerp

  • Geen gerelateerde cursus gevonden
eer

wanneer kunnen we het zelf testen? (huidige mobiele nummer werkt niet, 9 posities)

Sorry Femke. Ik begrijp dat je niet wachten kunt. Het volledige telefoonnummer dat ik heb gekregen werkt ook niet. Ik ga er achteraan.

Wow innovatief, ik ben benieuwd naar het eindresultaat.

Interessant; komt dit ook online beschikbaar of is het de bedoeling dat het alleen via mobiel gaat werken?

Toevallig kwam ik dit persbericht tegen en zag ik later dat jullie er aandacht aan hadden besteed. Voor wie nog geinteresseerd is: http://www.secondemotion.com/Press Release 1.pdf

Meld je aan of log in.