Simulcasting ipv broad of narrow

   21 augustus 2006    @gijsbregt    3399 x bekeken

Soms kom je een recent fenomeen tegen dat een aardige naam krijgt. Multimediaal is maar saai en als je toch aan het “casten” bent over al die verschillende media, zoals Adage over CBS meldt, dan kun je er maar beter een leuke term voor (her)gebruiken. Dus exit broadcasting en narrowcasting en enter simulcasting. Het betreffende programma zal te zien zijn op TV, radio, online en iPods. De ethymologie van het woord ligt zo voor de hand dat ik dat jullie zal besparen.

Overigens “vertaalt” CBS de slogan van KPN’s Mine TV (whatever, whenever) naar “in de auto, op kantoor en in Starbucks”!

Gepost in: Online PR & Branding

Over de auteur

Simulcasting ipv broad of narrow

, Brightguys

sports and (new) media fanatic | delivers the sports of the future now | publisher of sportnext.nl | sports visionary - trend watcher - speaker

5 Reacties

Simulcasting ipv broad of narrow

Carl Mangold, 24/7 World.net

Ik vind die term nogal misleidend. Simultaan = gelijktijdig, en past dus per definitie niet bij timeshifting media.

Simulcasting is wat onze VPRO in de vorige eeuw liet zien, door een film uit te zenden die was opgenomen vanuit twee gezichtspunten. Met heen-en-weer zappen tussen NL2 en NL3 stelde je daarin je eigen 'view' samen.

Het niet tegelijkertijd via meerdere media verspreiden van één bericht kun je beter multicasting noemen.

geplaatst op 21-08-2006 om 07:57 uur

Simulcasting ipv broad of narrow

Gijsbregt Brouwer, Brightguys

Mooie toevoeging.
De simultaniteit (?) is inderdaad moeilijk te beredeneren bij personalized media en als je naar het lemma in Wikipedia kijkt staan er voorbeelden van 25 jaar oud (iets tegelijk in de VS en Canada uitzenden).
Aan de andere kant: similis in het Latijn betekent gelijk, terwijl simultaan tegelijkertijd betekent. Je kan er alle kanten mee uit. En multi is verwelkte term, daarom vond ik simul juist aardig.

geplaatst op 21-08-2006 om 08:22 uur

Simulcasting ipv broad of narrow

Gijsbregt Brouwer, Brightguys

Over multicasting:
Multiplexing (also sometimes called "multicasting") is something of a reversal of this situation, where multiple program streams are combined into a single broadcast. The two terms are sometimes confused.
Bron, bovenstaand lemma in wikipedia.

geplaatst op 21-08-2006 om 08:33 uur

Simulcasting ipv broad of narrow

Ronald

Het is wachten op een site over dit fenomeen :-)

Resultaat voor simulcasting.nl

Domeinnaam simulcasting.nl (volgend domein)
Status actief

Registrant Studio32
Griegstraat 633
5011 HN TILBURG
Netherlands
Domicilie N/A
Gebonden aan ADR ja
Administratief contact RJM Klaassen
+31 (0)13 4556889
.(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)

Registrar Creactiv BV
Spoorlaan 366
5038 CD TILBURG
Netherlands

Technisch contact M. Wilbrink
+31 (0)135900617
.(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)
Technisch contact D. van den Broek
+31 (0)135900617
.(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)

Nameserver ns1.studio-32.nl 193.138.204.76
Nameserver ns2.studio-32.nl 193.138.204.77

Datum registratie 21-08-2006
Record laatst gewijzigd 21-08-2006
Record onderhouden door NL Domain Registry

geplaatst op 21-08-2006 om 11:00 uur

Simulcasting ipv broad of narrow

Gijsbregt Brouwer, Brightguys

Vandaag geregistreerd? Die lui lezen MF! goed.
Of lees ik niet goed?

geplaatst op 21-08-2006 om 14:19 uur

Plaats een reactie

Log in zodat je (in het vervolg) nóg sneller kunt reageren

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.