Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

   02 mei 2006    @marcoderksen

Enkele weken geleden stelde ik hier de retorische vraag of er geld is te verdienen met weblogs. Dit naar aanleiding van een interview met Alan Meckler (Jupiter Research) en Jason Calacanis (Weblogs, Inc) in de Wall Street Journal.

Ik maakte op basis van het aantal weblogs en de jaarbesteding een grove schatting van de advertentie-inkomsten op de achterkant van een luciferdoosje. Alleen bedoeld om aan te geven hoe belachelijk weinig er op dit moment eigenlijk wordt verdiend door het overgrote deel van de weblogs (hetgeen voor velen ook nooit een doelstelling is).

Maar wat er vervolgens met dit getal gebeurt is bizar. Paul Molenaar (ilse media) gebruikt het in zijn presentatie voor Blognomics en vervolgens wordt dit op verschillende manieren uit zijn context gehaald en gebruikt in publicaties varierend van Adformatie tot NRC Handelsblad (zie ook mijn reactie).

Gepost in: Social media marketing

Over de auteur

Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

, Upstream

Oprichter/partner Upstream, Marketingfacts, Arnhem Dichtbij, SportNEXT, TravelNext, FoodNext, RvT VPRO, Bestuurslid Luxor Live, docent HAN Zie voor details: Upstream.nl

9 Reacties

Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

Jacobien

Lijkt wel een nieuwe trend. Pak een stuk van het internet en ga er mee aan de haal.
Ik kwam er gisteren achter dat een uitgeverij voor een nieuw autoboek gewoon hele alinea's van mijn site heeft gebruikt.

geplaatst op 02-05-2006 om 07:12 uur

Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

justien

Zo vond ik mijzelf vorig jaar terug op de voorpagina van de Volkskrant, een journalist had een Euroforum congres bezocht alwaar 'ie, tussen de broodjes en het glaasje wijn, nog snel even een paar citaten wist te scoren. Ben ik dan de held of zijn zij de sukkels? Kweetetniet, kweetetniet..

Denk (opnieuw) dat de cijfers die je noemde (al dan niet geschat) een teken zijn van het langzaam aan irrelevant worden van adverteren. De waarde van morgen komt niet uit verkoop en transactie maar uit waardecreatie en het aangaan van relaties, zo durf ik te stellen.

Een prachtige case hiervover werd tijdens het 'Nationale brand en productmanangemennt congres" gepresenteerd door J. Bos (ATAG ETNA PELGRIM). Zij wisten van een falliete boedel een gezond bedrijf te maken door in de keten waarde toe te voegen.

geplaatst op 02-05-2006 om 07:54 uur

Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

Oof

Ik las het in de NRC en ik dacht hier gaat iets niet helemaal goed met die cijfertjes die daar gepresenteerd werden. Net zoiets als die pestcampagne. Kinderen worden via de msn getreiterd .. en die kids weten zeker niet hoe een persoon te blocken?

geplaatst op 02-05-2006 om 09:24 uur

Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

Marco Derksen, Upstream

De cijfers kloppen wel Oof maar het gaat om de context waarin eea is geschreven of gezegd. Ook Paul heeft deze cijfers waarschijnlijk vooral gebruikt om duidelijk te maken dat je er nog niet je brood mee kunt verdienen. En dat is natuurlijk ook juist. De cijfers gaan echter op deze manier een eigen leven leiden.

Zie voor presentatie van Paul ook de video van Henk-Jan.

geplaatst op 02-05-2006 om 09:43 uur

Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

Jacobien

@ Marco,
Ik hoor twijfels in je stem. "Paul heeft waarschijnlijk...." Je hebt de video en pdf. Je kunt Paul bellen. Dat zou toch genoeg moeten zijn om duidelijk te krijgen wat er gezegd is en wat hij ermee bedoelde.

geplaatst op 02-05-2006 om 10:43 uur

Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

Marco Derksen, Upstream

Jacobien, ik kan natuurlijk niet oordelen voor Paul en ja ik spreek hem snel maar weet nu eigenlijk al het antwoord (vandaar de twijfel) - hij heeft deze cijfers slechts gebruikt om zijn mening kracht bij te zetten. That's all.

geplaatst op 02-05-2006 om 10:46 uur

Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

Erno

Ook Fred gebruikte de cijfers van jou (via Paul):
http://www.marketingpulse.nl/blog/archives/2006/04/blogexplosie_tr.html

geplaatst op 02-05-2006 om 11:38 uur

Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

Marco Derksen, Upstream

Heb je link even aangepast Erno!

Ik zie dat Fred er van uitging dat deze cijfers waren gebaseerd op de Nederlandse cijfers maar dat is niet zo. Mijn berekening was gebaseerd op de wereldwijde populatie van weblogs.

Verder verwijs je daar in je reacties naar een interessant artikel dat ik zeker eens ga lezen. Heb jij toevallig het hele rapport?

geplaatst op 02-05-2006 om 11:56 uur

Van luciferdoos tot NRC Handelsblad

Erno

Nee, het rapport heb ik niet. Het was me iets te prijzig ($ 149 - download).

geplaatst op 02-05-2006 om 15:48 uur

Plaats een reactie

  • Maximaal 5000 karakters. Basis HTML tags zoals <a> zijn toegestaan.