Slecht nieuws deze week op Idealize: reclamemakers presteren volgens het CBS het laatste jaar matig. Thinkstyler Robert van Geenhuizen is er enigszins verrast over: ‘Raar als je bedenkt dat er nog nooit eerder in de geschiedenis zoveel nieuwe mogelijkheden bij zijn gekomen op het gebied van communicatie.” Wat voor mogelijkheden? Bijvoorbeeld de mogelijkheden rondom het digitale magazine, laat een artikel van MergeMedia zien. Verder: de ‘statusupdate’ van Google. De zoekmachine is sinds maandag stipter, persoonlijker, visueler en lokaler van aard geworden.
Het Twitter account NewlyWedsOnTheJob volgt - zonder dat ze het weten - een pas getrouwd stel. De beste man van het gelukkige stel heeft ten tijden van hun huwelijksreis een elektronisch kussen onder de matras gelegd die de echtelijke activiteiten in de bedstee volgt. Even koppelen aan Twitter en klaar is Klara. Zo worden onder meer de duur van de vrijpartij en het totale gewicht gemeten. Als klap op de vuurpijl wordt ook nog eens een score aan de “beurt” gegeven.
Het account wordt inmiddels door zo’n kleine 4000 man gevolgd. De eerste sexpartij heeft zich op vrijdag 11 december voltrokken. De dag dat het stel terugkeerde van hun huwelijksreis. Is dit een nieuw soort voyeurisme dat we in de toekomst allemaal gaan implementeren in ons leven? Voor diegenen die geinteresseerd zijn in mijn seksleven, ik beloof plechtig vanaf nu mijn avonturen op mijn account te tweeten. ;-)
Gary Vaynerchuck is enthousiast als altijd. Zo enthousiast zelfs dat Loic Le Meur er amper doorheen kwam op Le Web 2009 en vooral luisterde naar het verhaal van Vaynerchuck, die niet te beroerd was om Le Meur flink af te zeiken. Vaynerchuck vertelt zijn verhaal over passie, inzet en de “zero cost of entry” in een tijd waarin social media en inzet kan leiden tot een enorm bereik. Doe wat je het liefst wil doen en doe dat met volledige overgave. Je hoeft je baan er niet voor op te geven, maar werk ‘s avonds in plaats van 3 uur het tweede seizoen van Lost te kijken of vier uur achter de Wii te tennisen. Gary kondigde aan als Angel Investor betrokken te zijn bij Gowalla en volgend jaar met een conferentie te willen komen met enkel Q&A sessies -communities moeten communiceren, niet stil in een zaal zitten luisteren naar hun leiders.
De NOS lanceert a.s. maandag 14 december de nieuwe website. In een eerder gepubliceerd bericht kun je teruglezen dat de focus bij de nieuwe versie vooral zal liggen op meer videobeelden en audiofragmenten. Maar hoe zit het met de functionaliteit van de website? Met het werpen van een kritische blik op de beta versie komen wij hierachter.
DDB Amsterdam lanceert vandaag een nieuwe geïntegreerde campagne voor Centraal Beheer Achmea. Van advertenties die vandaag te vinden zijn in landelijke dagbladen, tot aan een nieuwe tv commercial die sinds gisteravond uitgezonden wordt, een campagnesite met sociale media, live events in 9 grote steden en zelfs augmented reality. Er zijn maar weinig campagnes in Nederland waarbij zo’n breed scala mediamiddelen wordt ingezet. We vroegen naar de ins en out van deze campagne bij Tribal DDB, dat werd ingeschakeld voor het online deel van de campagne.
Als de printadvertentie voor de webcam gehouden wordt, verschijnt er een mannetje op een ladder op het scherm. Het omhoog klimmende mannetje, dat je tijdens zijn gang omhoog kan laten wiebelen en zelfs kan laten vallen, tekent de boodschap van Centraal Beheer Achmea op een billboard. Dat is volgens DDB een primeur in Nederland: ‘Dit is de eerste landelijke in print aangekondigde gepersonaliseerde augmented reality campagne’. Maar het is vooral een campagne met een opvallend brede hoeveelheid mediamiddelen.
Viral Friday is de wekelijkse rubriek op Marketingfacts in samenwerking met LaComunidad, waarin de beste virals van de afgelopen week worden belicht. Heb je een tip? Stuur 'm naar viralfriday@marketingfacts.nl.
De nummer 1 positie in de Viral Friday van deze week is voor Google Goggles. Google is wederom veel in het nieuws en hebben nu de top bereikt in deze week van ViralFriday. Op plek 2, This Year in Auto-Tune 2009. Steve Porter heeft een overzicht gemaakt van de vreemdste momenten van 2009. Real Time Search maakt de top 3 deze week compleet. Google is druk bezig geweest en heeft het concept real-time search gedeeld.
Een eenduidig antwoord op de vraag naar het beste financiële systeem is er niet. Financiële systemen wisselen per land of region en veranderen door de tijd. De factoren die bepalen wat een optimaal financieel stelsel is, zijn het niveau van economische ontwikkeling, de effectiviteit van regulering, de mate waarin een economie open is, de fase waarin de financiële globalisering zich bevindt en niet te vergeten hoever de automatisering is voortgeschreden. Toch zijn er voldoende waarnemingen en analyses die kunnen helpen de vinger op de wonde plek te leggen van het huidige systeem. Martin Wolf, Associate Editor & Chief Economics Commentator van de Financial Times heeft ze samengebracht in zijn Fixing Global Finance-studie.
YouTellme, de Amsterdamse social shopping vergelijkingssite (nog steeds op weg om Kieskeurig te verslaan), is nu officieel uit de betafase. Bij YouTellMe zijn ze “klaar om social shopping in Nederland te introduceren.” Het bedrijf experimenteerde eerder dit jaar met augmented reality. Idee is, nog steeds, ook nu YouTellMe uit beta is, om sociale netwerken in te zetten voor advies bij online shopping. Orde in de chaos, minder keuzestress, zegt oprichter Joost Nauta in het persbericht. Met een druk op de knop kun je je verlanglijstjes en tips delen op bestaande social networks. Uit het persbericht:
Welke rol kan het internet spelen bij de afhandeling van gecompliceerde klachten en problemen op zo’n manier dat mensen tevreden zijn? In de regel is bij een lastiger klacht dan een klein technisch probleem direct contact, via e-mail, face-to-face of via de telefoon, noodzakelijk. We hebben al gezien dat klagen voor de meeste klanten niet zo gemakkelijk is. Bij de in sociaal opzicht lastige klachtensituatie komt het risico van tijd- en geldverlies. Toch moet de klant ertoe worden gebracht om met zijn probleem te komen of erover te bellen, zodat het euvel opgelost kan worden. We hebben ook gezien dat de kortetermijndominantie in een klachtensituatie niet bij de klant maar bij het bedrijf ligt. Een bedrijf dat open voor kritiek wil staan doet er daarom verstandig aan de kortermijnpositie van de klant te versterken, en een website kan daar een rol in spelen.
Niklas Zennstrom is oprichter van Skype, Kazaa en Joost en zijn VC Atomico Ventures en is dus met recht een veteraan te noemen. Hij sprak over entrepreneurship, VC’s en het verschil tussen Europe en de VS. VC’s in Europa zijn lang bang geweest om risico te nemen -ze zagen dan ook niets in Skype- en geloofden niet dat internet een lang bestaan zou hebben. Om hier verandering in te brengen besloot Zennstrom zelf in de VC wereld te stappen en investeerde met Atomico Ventures onder andere in Last.FM , Seesmic, Xobni en Technorati. Een paar quotes uit zijn presentatie: “Entrepreneurship is a lifestyle”, “Start-ups are about the people running it, not so much about the product”, “Peer to Peer was once what The Realtime Web is now” en “Life already is in Realtime”.