Nike: je bent sneller dan je denkt!

Buitenreclame van het Canadese reclamebureau Taxi voor NikeSpeed (via: Adverblog).

Terwijl MSN in UK, Frankrijk, Duitsland en zelfs Belgie een locale MSN Search Live heeft gelanceerd, heb ik deze voor Nederland nog niet kunnen vinden. Iemand?

Alex Barnett (Microsoft) komt op basis van diverse onderzoeken tot een gemiddeld RSS-gebruik van 8,5% van de internetpopulatie in de UK en VS. Op basis van het totale aantal internetgebruikers van ca. 235 miljoen in beide landen, komt hij vervolgens op ca. 20 miljoen RSS-gebruikers in UK en VS. Uitgaande van een wereldwijde internet-populatie van ca. 890 miljoen zou dat betekenen dat er wereldwijd 75 miljoen RSS-gebruikers zijn.

Hij maakt daarbij echter een ‘kleine’ denkfout en dat is dat de RSS-penetratie in de UK en VS waarschijnlijk een stuk hoger liggen dan in de meeste andere landen. Het werkelijke aantal zal dus lager liggen dan 75 miljoen (maar zeker hoger dan 20 miljoen). Nog steeds een respectabel aantal overigens!

CNET is enkele maanden geleden op blogs.news.com gestart met een netwerk van inmiddels 28 weblogs. De thematisch weblogs gaan over onderwerpen als breedband, gadgets, gaming, media, open source, RFID en search maar ook over specifieke bedrijven als Apple, Google, IBM en Yahoo! Voor zover ik het kan zien wordt iedere weblog bijgehouden door een of meerdere (freelance) journalisten die reeds voor CNET werkten.

De kogel is door de kerk: Apple schakelt over van Motorola PowerPC chips naar Intel Pentiums.

Het Britse energiebedrijf Centrica koopt voor 137 miljoen euro (ca. 250 euro per klant) energiebedrijf Oxxio (Energiebedrijf.com). Dit maakte Centrica vandaag bekend. De Britten zien de overname als onderdeel van een verdere expansie in Europa.

Senioren zijn eerder geneigd mee te doen met online acties dan jongeren, surfen eerder naar een website die in een commercial wordt genoemd en staan ook meer open voor e-mailmarketing. Tot deze conclusies komen Clockwork en de Rijksuniversiteit Groningen in een gezamenlijk onderzoek. Zowel Emerce als Marketing Online besteden vandaag aandacht aan het onderzoek.

Een recente enquete door The Boston Consulting Group (BCG) onder 940 senior executives uit 68 landen naar innovatiekracht van bedrijven levert een opvallende top-tien op, met veel veranderingen ten opzichte van vorig jaar.

Volgens de deelnemers aan de enquete waren de volgende vijf bedrijven het meest innovatief (in deze volgorde): Apple Computer, 3M, GE en Microsoft (op een gedeelde derde plaats) en Sony. De drie nieuwkomers in de top 10 van innovatieve bedrijven zijn Google, IBM en Procter & Gamble. Het gehele rapport is hier (pdf) te downloaden.

Apple vervangt 3M als meest innovatieve bedrijf ter wereld

Via: blokletter

Searchbistro.com, de kersverse Engelstalige weblog van Henk van Ess (o.a. Voelspriet), blijft de ene scoop na de andere aan elkaar rijgen. Dit keer vind je er de Spam Recognition Guide (.doc) die de wereldwijde Google-medewerkers zouden gebruiken bij het evalueren van de zoekresultaten. Een document dat, net zoals de eerder vrijgegeven General Guidelines on Random-Query Evaluation (.pdf), op naam staat van ene Natasha Doubson (via: carblog).

Henk, hoe je het voor elkaar hebt gekregen weet ik niet maar in ieder geval complimenten!

Dit blijkt uit de eerste resultaten van het survey BlogKits 2005 Blogging & Advertising Survey van Darren Rowse. Meer interessante (sneak peak) resultaten vind je hier.